DEPREMİN YARALIRINI SORMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :22.05.2023 | 11:47

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimini değerlendiren Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, 6 Şubat depremlerinde yaraların silinmesi için çalıştıklarını söyledi.

DEPREMİN YARALIRINI SORMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti İskenderun ilçe başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısına; Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel başta olmak üzere İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Milletvekili adayı Filiz Özçörekçi ve İskenderun İlçe Başkanı Bülent Özer katıldı.

BİR KÖŞEYE ÇEKİLMEDİK

Milletvekili Özel; “Seçim, örgütlenme bizim işimiz. Biz İskenderun’da, Hatay’da kazanmamıza rağmen kimseye saldırmadık, kutlama yapmadık, hakaret etmedik. Milletimizin inancına, örfüne, yaşantısına saygı gösterdik. Kimseyi ayırmadık, eşit hizmet vermeye çalıştık. Birileri gibi provokasyonlara imza atmadık. Tembellik etmedik, bir köşeye çekilmedik” dedi.

DÜNYA KADAR YATIRIM YAPILDI

Depremin yaralarını sarmaya çalıştıklarını da belirten Özel, çadır kentler yerine 1274 konteyner yapıldığını ifade ederken, trilyonlarca lira bütçesi olan Hatay Büyükşehir Belediyesinin hizmet üretmediğini iddia etti. Özel konuşmasında; “Lütfü Savaş ne yapıyor? Trilyonlarca lira bütçesi var, hiçbir konuda müdahil değil. CHP’li İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyelerinden bir tane konteyner getirtemedi. İlaçlamada yoklar. Temiz suyu çeşmelerden akıtamıyorlar. Suyu, Devlet Su İşleri ve İller Bankası kanalıyla Haziran ayının sonunda musluklardan akıtacağız. Devlet’in tüm kurumlarını seferber ettik. Dünya kadar yatırım yapıldı ve para harcanıyor" ifadesini kullandı.

BELEN OTOBAN YOLUNUN DEVAMI GELECEK

Özel ayrıca; Belen’de ardı ardına yaşanan kazaların çözümü doğrultusunda Belen otoban yolunun devamını sağlayacaklarını belirterek; “Belen’de otoban yolunun devamını yapacağız. Proje çalışmaları tamamlandı. Bölge müdürümüz ile görüştük. Gündemimizin en başına aldık. Gedik- Suçıkağı yolunun devamı gelecek” diye konuştu.

HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK

Toplantıda söz alan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, HBB Başkanı Lütfü Savaş'ı eleştirerek, "Kaynaklarımızı seferber ettik. Mahallelerimizin eksikliklerini gideriyoruz. Depremde yarım kalan millet bahçesi, ziraat park, stat çalışmalarımız devam ediyor. Asfalt işine yeniden başladık. Hasar gören parkeleri değiştiriyoruz. Çocuk köyü projesinde ilerleme kaydettik. Belediyede önceliğimiz depremzedelerin sorunlarını gidermektir. Yaptığımız hiçbir şey karşılıksız kalmıyor. Cumhurbaşkanımız en güçlü şekilde tekrar göreve gelecek. Hiç şüphemiz yok”  şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)