CÖMERT, HATAYLI GENÇLERİN GÖNLÜNÜ KAZANIYOR

  • Eklenme Tarihi :25.03.2024 | 09:23
  • Muhabir :Haber Merkezi

CÖMERT, HATAYLI GENÇLERİN GÖNLÜNÜ KAZANIYOR

Sıra dışı seçim kampanyası, “Hatay Yeniden” vizyonu ve projeleriyle “Z kuşağının” beğenisini ve güvenini kazanan Nusret Cömert, seçim çalışmalarında bu yoğun ilgiden dolayı hoş sürprizlerle de karşılaşıyor.

 

İlk kez oy kullanacak Hataylı gençlerin gönlünde günler öncesinde seçimi kazanan Nusret Cömert, sık sık selfie çektiriyor, kardeşlerine “Hatay Yeniden” vizyonunun kentin aydınlık yarınlarının habercisi olduğunu anlatıyor.

“HİZMETTE CÖMERT DAVRANACAK BİR YEREL YÖNETİM ANLAYIŞININ TAM ZAMANIDIR”

Son günlerde yapılan kamuoyu anketlerinde istikrarlı yükselişini sürdüren Nusret Cömert, “Binlerce yıllık geçmişiyle kültürlerin buluşma noktası olan ve topraklarındaki bereketi halkıyla ve ülkesiyle paylaşan Hatay’a hizmette cömert davranacak bir yerel yönetim anlayışının tam zamanıdır.” diyor.

Hataylı gençlerle buluşmalarında birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayış temelinde oluşturduğu “Hatay Yeniden” vizyonuyla, tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, afetlere dirençli, müreffeh, uygar ve yaşanabilir bir şehir kurma sözü veren Nusret Cömert, yeni Hatay’ın bilgiyle güçleneceğini, teknolojiyle yükseleceğini dile getirirken, gençler için hazırladığı eğitim, meslek ve sosyal hayata dönük projelerini anlatıyor.

“HATAYLI GENÇLERİN GELECEĞİN İŞ İNSANLARI OLMASINI TEŞVİK EDECEĞİM”

Hatay’ın gençliğine eğitimde fırsat eşitliği, meslekte güvence, sosyal hayatta renk sözü veren Nusret Cömert, “Gençlerimiz için mesleki eğitim merkezleri, sosyal, kültürel ve spor alanları oluşturacağım. Kuracağım Hatay Teknoloji Vadisi’nde gençlerimizin teknoloji ve yazılım becerilerini geliştirmek, onları dijital dünyanın gereksinimlerini için hazırlamak ve yazılım sektöründeki iş fırsatlarını erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla kodlama, web geliştirme, mobil uygulama yapımı ve yatırım tasarımı gibi alanlarda eğitimler sunacağım. Bu atölyeler pratik uygulamalar ve proje tabanlı öğrenme yaklaşımları içerecek. Yabancı dil eğitimlerine yönelik programlarımız olacak. Nitelikli işgücünün yetişmesi için çeşitli meslek için sertifikalı kurslar düzenleyeceğim. Girişimcilik eğitimleriyle Hataylı gençlerin geleceğin iş insanları olmasını teşvik edeceğim. Gençlerimize çeşitli spor dallarında eğitim imkânı sunarak, spor becerilerini geliştirmek ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Hatay Spor Akademisi’ni kuracağım. Akademimizde, basketbol, voleybol, futbol, yüzme gibi popüler spor dallarında, uzman eğitmenler eşliğinde düzenli antrenman ve eğitim programları sunacağım. Ayrıca, spor bilinci ve takım çalışması becerilerini geliştirecek etkinlikler, yarışmalar düzenleyeceğiz ve yetenekli sporcularımızı da destekleyeceğim.” diye müjdelerini sıralıyor.

“REKREASYON PROJEMLE ASİ NEHRİ’NİN GECESİ BAŞKA, GÜNDÜZÜ BİR BAŞKA OLACAK”

Hizmet döneminde öncelik vereceği çalışmalar arasında Asi Nehri Rekreasyon Projesi’nin olacağını belirten Nusret Cömert, “Bu projemde Hatay’da yaşayan herkes için bir alan olacak. Parklar, kültür sanat merkezleri, spor alanları, yürüyüş alanları, bisiklet yolları, konser alanları, kafe ve restoranlar yapacağım. Hataylı gençlerimiz için aileleriyle, arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçirebileceği örnek bir rekreasyon projesi gerçekleştireceğim” diyor.

ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ DALINDA KALMAYACAK...

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Antakya Ticaret Borsası’nı da ziyaretinde tarımsal üretimin artırılmasını, girdi maliyetlerinin düşürülmesini ve hasat döneminde ürünün dalında kalmasını önleyecek projelerini anlattı.

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ünal Çolakoğlu’nu ziyaretinde “Hatay Yeniden” vizyonunda tarımsal faaliyetlerin en önemli başlıklar arasında bulunduğunu belirterek, tarım arazilerinin korunması, verimliliğin artırılması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve hasat döneminde ürünün dalında kalmasını önleyecek projeleri etkin şekilde hayata geçireceğini söyledi. Nusret Cömert, üreticilere ücretsiz toprak analizleri, sertifikalı fide ve fidan desteği vereceğini, kuracağı yenilenebilir enerji üretim tesisleriyle çiftçinin elektrik ve sulama maliyetini düşüreceğini, tarıma dayalı sanayiyi destekleyip sözleşmeli üretim modelini geliştirerek hasat döneminde ürününün dalında kalmasını önleyeceğini duyurdu.