ÇİFTÇİYE HER TÜRLÜ DESTEK VERİLMELİ

  • Eklenme Tarihi :25.09.2023 | 10:45
  • Muhabir :

Hatay CHP Milletvekili Servet Mullaoğlu,ilimizde tarımsal üretimin sürebilmesi için üreticinin mutlaka desteklenmesi gerektiğini hatırlattı

ÇİFTÇİYE HER TÜRLÜ DESTEK VERİLMELİ

Hatay'da tarımsal üretimin sürdürülebilmesi için çiftçilere her türlü desteğin sağlanması gerektiğini belirten Mullaoğlu, “Çiftçilerimizin geçmiş sulama suyu borçları da dâhil olmak üzere tüm borçları bir defaya mahsus olmak üzere silinmelidir. Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı’ya depremzede çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları sorduk. Birikmiş olan sulama suyu borçlarının silinmesi ve çiftçilerimize daha fazla destek verilmesi hususunda ne gibi çalışmalar yapıldığına dair verdiğimiz soru önergesine yanıt bekliyoruz.” dedi.

Milletvekili Servet Mullaoğlu önergesinde :ilimiz Samandağ ilçesinde bin 200 hektarlık alanın sulanmasını sağlayan tesiste deprem sonucu hasar oluştuğunu ve tesisin devre dışı kaldığını kaydederek bu tesisin ne zaman onarılacağını sordu. Mullaoğlu ayrıca:; çiftçilerin sulama borçlarının da bir defaya özgü  olmak üzere silinmesini de isterken, DSİ’nin depremin ilk günleriyle birlikte zarar  ören çiftçilerin zararlarının karşılanacağına ilişkin açıklamalarının pratikte yaşanmadığını  DSİ’nin desteğinin olmadığını sulama suyu temin bile etmediğini  sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)