CHP’Lİ GENÇLER ÇÖP TOPLADI - Hatay Gazetesi

CHP’Lİ GENÇLER ÇÖP TOPLADI

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 16:44
  • Muhabir :Haber Merkezi

CHP’Lİ GENÇLER  ÇÖP TOPLADI

Hatay’ın Arsuz ilçesinde çevre bilincini artırmak amacıyla CHP’li gençler, Karaağaç'ta bulunan Sultanköy kıyı alanında çöp toplama etkinliği düzenledi. CHP Arsuz Gençlik Kolları tarafından organize edilen etkinlikte gençler, sahil bölgesini temizleyerek çevreye duyarlılık mesajı verdi.

Etkinliğe CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Erkan Devrim ile birlikte gençlik kolları ilçe yöneticileri İlker Ünlü, Bedir Uslu, Mehmet Ali Bilir, Mehmet Ali Sürmeli, Gözde Taş, Ezgi Porazan, Gizem Karadeniz ve Ali Emek katıldı.

Etkinlik sonrası konuşan CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Erkan Devrim, çevreye duyarlı olmanın önemine vurgu yaptı. Devrim, "Herkesin çevreye karşı duyarlı olması gerektiğini, bireysel olarak da çevreyi temizlemek ve korumak için çaba sarf edilmesi gerektiğini" belirtti. Ayrıca, etkinliğe katılan gençlere duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

Bu tür etkinliklerin, çevre bilincini artırmak ve doğanın korunmasına katkıda bulunmak açısından önemli olduğunu ifade eden Erkan Devrim, benzer çalışmaların devam edeceğini söyledi.

GENÇLERİN KATKISI

Gençlik kolları üyeleri, sahildeki atıkları toplayarak kıyı alanının temizlenmesine katkıda bulundu. Etkinlik sırasında toplanan çöpler, geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen bir çalışmanın parçası olarak değerlendirildi.

Bu etkinlik, çevreye duyarlılığı artırmak ve temiz bir doğa için bireysel sorumluluk bilincini yaygınlaştırmak adına atılan önemli bir adım oldu. CHP’li gençler, benzer etkinliklerle çevre koruma çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.