CHP’Lİ ADAYLAR PROJELERİNİ TANITTI

  • Eklenme Tarihi :13.03.2024 | 18:21
  • Muhabir :MİTHAT KALAYCIOĞLU

CHP’Lİ ADAYLAR PROJELERİNİ TANITTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Belediye Başkan adayları düzenlenen programla projelerini tanıttılar. EXPO alanı anfi tiyatroda gerçekleştirilen proje lansmanına Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri, ilçe belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Tanıtım toplantısında sahraya çıkan ilk isim Antakya Belediyesi Başkan adayı Hüseyin Aksoy oldu. Aksoy’un projeleri sinevizyon da tek tek gösterildi. Bol bol alkış alan Aksoy projelerinin gösteriminin ardından söz alan Aksoy, çocukluklarının sıkıntılı geçtiğini anlatan Aksoy, “ Çocukluğumuz sıkıntılıydı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ında öyle. Çocukluğumuz zordu, ekonomik şartlarımız iyi değildi ama, bizi arkadaşlığımız güzeldi, kardeşliğimiz güzeldi, birlikte yol yürümemiz güzeldi, birbirimizin omuzuna dokunmamız güzeldi. Hiçbir zaman yol yürüdüğümüz yol arkadaşlarımızı, satmamamız güzeldi. Bizim yüreğimizde sevgiye doğruya kardeşliğe yer var. Her zaman biriz ve birlikteyiz. Hep birlikte Antakya’yı, Hatay’a ayağa kaldıracağız.” dedi.

ÜMİT BİZİZ BİZLERİZ

Asrın felaketinde 10 ilin yaşadığı yıkımın toplamından fazla yıkımın Antakya’da gerçekleştiğini belirten Aksoy, “Şöyle sokağa çıkıp dolaştığımda gördüğüm manzara yüzünden gözlerim doluyor. Ağlıyorum. 10 ilin yaşadığı yıkımdan daha fazlasını yaşayan Antakya’da duygulanmamak elde değil. Ne söyleyeceğimi bazen bilemiyorum. Ama bizim her zamankinden daha fazla, çalışmaya, emek vermeye ve üretmeye ihtiyacımız var. O virane şehri her gördüğümde ümitsizliğe kapılır gibi olsak da, Antakya’yı bizler ayağa kaldıracağız. Ümitsizlik içimizi kaplamasın, ümit biziz bizleriz.” diye konuştu.

ADAYLAR TEK TIK ÇIKIP PROJELERİNİ TANITTI

Antakya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksoy’un, projelerini tanıtmasının ardından CHP’nin 14 ilçe belediye başkan adayı tek tek sahneye çıkarak projelerini tanıttı. Adaylar proje tanıtım videolarının ardından lansmana katılan katılımcılara hitaben birer konuşma yaptı.

Son olarak kürsüye çıkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan adayı Lütfü Savaş, proje tanıtım videosunun ardından sözlerine başladı.

HATAY’I AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Hatay’ı ayağa kaldıracaklarını belirten Başkan Savaş, “Bugün 15 kardeşimizin projelerini, özgeçmişlerini ve gelecek ile ilgili duygularını, beklentilerini ve planlarını hep birlikte izledik.

 Gerçekten bu işler tecrübe, bilgi, çalışmak ister, azim ister, gelecek ile ilgili bütün umutları, kendinle birlikte sürüklemek ister. Biz hep birlikte Hatay’ı ayağa kaldıracağız. Bu 15 ilçe belediye başkan adaylarımız ve ilçe dinamiklerimizle; Hatay’ı ayağa kaldıracağız. Gerçekten biz yaptık, yapıyoruz ve gelecekle ilgili bütün Hatay’da yapılması gereken projeleri de en güzel şekilde hazırladık ve onu da birlikte yapacağız ve başaracağız.”

HATAY BİZİM CANIMIZ

“Biz yola çıkarken, Hatay bizim canımız dedik. Tabi ki de Erzin’de, Samandağ’da, Yayladağı’da kısacası bütün ilçelerimizde bizim canımız. Ama Türkiye’de bizim bedenimiz. Bu can bu bedenden çıkarsa nice olur halimiz diyoruz. Yani biz Türkiye’nin güzide şehri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’ne emanet ettiği bir şehiriz. 6 Şubat’ta büyük bir deprem yaşadık. Biz o zor günlerimizde hükümeti dar ünümüzde görmedik. Zor günümüzde görmedik. O sıkıntılarla kavga ederken görmedik. Ama 1918 ve 1938 yılları arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve merhum ilk Cumhurbaşkanımız Tayfur Sökmen dar günümüzde, zor günümüzde de yanımızdaydı.”

663 MİLYON EUROLUK YATIRIM YAPMIŞ OLACAĞIZ 

“Biz onların bize emanet ettiği bu coğrafyada, onlar nasıl dar ve zor günümüzde bizim yanımızda olduysa, bizde arkadaşlarımızla birlikte Hatay’ımızın bu zor ve dar günlerinde yanında olacağız. Günü aydınlatan güneşin doğuşudur. Kalbimizdeki umut kadar bedenimizdeki ruhun çalışma azmi gerçekten faza. Biz bu şehri arkadaşlarımızla birlikte tekrar ayağa kaldıracağız. 18 projemizle Hatay’ımıza 373 milyon Euroluk yatırım getireceğiz. Yani toplada 663 milyon Euroluk yatırım yapmış olacağız.”

HATAY’IN ÇOK EKSİĞİ VARMIŞ

“Demek ki Hatay’ın çok fazla eksiği var. Çünkü Hatay yıllardır ihmal edildi. Vergi gelir sıralamasında 7.-8. Sırada yer alırken, yatırımda 79. Sırada yer almışız. Buradaki iktidar temsilcileri de hep cekle, cakla günleri geçiştirerek bizleri ihmal etmişler. Biz mahsun ve garip olmadığımızı, çaresiz olmadığımızı bu seçimle birlikte, Hatay halkı ile birlikte bütün olanlara rağmen hükümete cevap olarak vereceğiz. Ve seçimi inşallah hep birlikte kazanacağız, mecliste de çoğunluğu elde edeceğiz” diye konuştu.