CHP ERZİN KADIN KOLLARI SEÇİMİNİ YAPTI - Hatay Gazetesi

CHP ERZİN KADIN KOLLARI SEÇİMİNİ YAPTI

  • Eklenme Tarihi :10.06.2024 | 14:18
  • Muhabir :Haber Merkezi

CHP ERZİN KADIN KOLLARI SEÇİMİNİ YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Erzin İlçe kadın kolları başkanı Nermin Danış üyelerinin güvenoyunu alarak ikinci kez başkan seçildi.

CHP ilçe binasında düzenlenen Kadın Kollarının kongresine üyeler yoğun ilgi gösterdi.  CHP İlçe Başkanı Ali Vural’ın da hazır bulunduğu Kadın kolları kongresi saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Nermin Danış başkanlığında Kadın Kolları yeni yönetimini belirlemek üzere kongrede tek listeyle seçime gidildi. Başkan Danış’ın ikinci kez seçilerek güven tazelediği kongrede Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Nermin Danış, Ayşegül Kılıç, Nazife Erkal, İlknur Kaplan, Derya Akbaş, Esin Karayuvuz, Makbule Karaer, Ayşe Özsoy ve Hatice Belecen. 

ÜYELERİ YOĞUN BİR MESAİ HARCADI

Katılımlarından dolayı üyelerine teşekkür eden CHP Erzin İlçe Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Nermin Danış, başarılı bir seçim dönemini geride bırakarak, Cumhuriyet Halk Partisinin, Belediye Başkanlığı’nda oylarını arttırarak ilçede seçimi kazandığını, bu konuda sahada Kadın Kolları üyelerinin yoğun bir mesai harcadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisinin yerelden genele iktidarı zorladığını, kadın kolları olarak bu mücadelede daha etkin rol alacaklarını ifade eden Başkan Danış, bu kongreden daha güçlü bir yönetimle, partilerini iktidara taşımak için çalışmaları hep birlikte sürdüreceklerini sözlerine ekledi.