CELAL AKSOY'DA İBB'DE

  • Eklenme Tarihi :05.10.2023 | 09:32
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

CELAL AKSOY'DA İBB'DE

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı, Hatay ve Samandağ’ın tanınmış isimlerinden Av. Erdal Celal Aksoy (Sumaytaoğlu) İstanbul Büyükşehir Belediyesine 6 No’lu Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Şekerbank Genel Müdürlüğü'nde avukat olarak meslek hayatına başlayan deneyimli devlet adamı, üst düzey yönetici, bürokrat Av. Erdal Celal Aksoy(Sumaytaoğlu), Tarım ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve AB Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili gibi önemli görevlerde de bulundu.

Aksoy’un Hatay ilindeki depremzedelere yapılan yardımlar ile Hatay ilinin deprem sonrası toparlanması ile yeniden yapılandırılması sürecinde İBB adına Hatay’da yürüttüğü başarılı çalışmalarından dolayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından terfi ettirildiği ifade edildi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1995 yılında mezun olup, The University of Law’da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ve Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans (LLM) eğitimlerini tamamlayan Aksoy, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında arama kurtarma, yardım, temizlik ve geçici barınma, altyapı çalışmaları, Hatay ilinin toparlanması ve yeniden yapılandırılması amacıyla oluşturulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hatay Afet Koordinasyon Merkezi Koordinatörü olarak görev yapmıştı.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen, Av. Erdal Celal Aksoy’a yeni görevinde başarılar dileriz.