ÇALMADIK KAPI BIRAKMADI - Hatay Gazetesi

ÇALMADIK KAPI BIRAKMADI

  • Eklenme Tarihi :04.05.2024 | 12:30
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÇALMADIK KAPI BIRAKMADI

Kırıkhan’ı en kısa sürede ayağa kaldırmaya kararlı olan Belediye Başkanı Ömer Erdal ÇELİK, bu doğrultuda seçim sonrası durmadan, dinlemeden çalışmalarını sürdürüyor.

Bu manada Ankara’ya çıkartma yapan ve Kırıkhan için çalmadık kapı bırakmayan Başkan ÇELİK, ilk olarak TBBM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı, Milletvekilleri Âdem Yeşildal, Kemal Karahan ve Lütfi Kaşıkçı’yı ziyaret etti.

Başkan ÇELİK, daha sonra Milletvekili Hüseyin Yayman ile birlikte, Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin’i, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’yı ve Milli Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi‘yi ziyaret etti.

Başkan ÇELİK, ziyaret ve görüşmelerde; Kırıkhan’a kazandırılacak olan hizmetleri, inşaatı devam eden Kalıcı Konutların yapımını hızlandırmak, rezerv alanlardaki ve kentsel dönüşüm alanları, yeni yapılacak olan okullar, hak sahipliği, ilçenin güvenlik politikalarını görüşüp destek istedi.

Başkan ÇELİK, yaptığı görüşmeler sonrasında Kırıkhan’ın ayağa kalkması için görüştüğü Bakanlar, Milletvekilleri ve Milli Eğitim Genel Müdüründen tam destek sözü aldı.

Yapılan ziyaretler sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan ÇELİK; “ Öncelikle Hatay ve Kırıkhan’a her zaman ayrı bir değer verip destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Kırıkhan’ı yeniden ayağa kaldırmak için Ankara’da bizlere özel ilgi gösterip destek sözü veren İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’e, Milli Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Bülent Çiftçi‘ye, Milletvekillerimiz Hüseyin Yayman, Âdem Yeşildal, Kemal Karahan ve Lütfi Kaşıkçı’ya şahsım ve ilçem adına teşekkür ederim.”