ÇALIŞKAN: AMİK OVASI MİLLİ SERVETTİR - Hatay Gazetesi

ÇALIŞKAN: AMİK OVASI MİLLİ SERVETTİR

  • Eklenme Tarihi :20.05.2024 | 13:20
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÇALIŞKAN: AMİK OVASI MİLLİ SERVETTİR

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Dünya Çiftçiler Günü'nde Hatay ve Amik Ovası çiftçilerinin büyük bir mağduriyet yaşadığını dile getirdi. 

 

DSİ, AMİK OVASI İÇİN HAREKETE GEÇMELİ 

DSİ'nin bu konuya acilen çözüm getirmesi gerektiğini dile getiren Çalışkan, "Dünya Çiftçiler Günü'nde Hatay çiftçileri ve Amik Ovası çiftçileri büyük bir mağduriyet yaşıyor. Özellikle Aşağıoba, Paşaköy, Gülova, Aktaş, Karabatak, Arpahan ve Demirköprü civarındaki köylüler, son zamanlarda artan su baskınları nedeniyle büyük sıkıntılar çekiyor. Bu soruna Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün (DSİ) acilen çözüm getirmesi gerekiyor." 

HATAY’DAKİ TARLALAR MİLLÎ SERVETTİR 

Hatay'daki tarım sektörünün ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirten Çalışkan, "Geleceğimizi ilgilendiren büyük bir sektör olarak Dünya Çiftçiler Günü'nde tarımın mağduriyeti asla kabul edilemez. Hatay'daki çiftçinin üretimi ülkemiz için büyük bir milli servettir. Bu sorunun çözümü için acil önlemler alınmazsa, büyük mağduriyetler yaşanacak" dedi.

 ASİ NEHRİ TEMİZLENMEZSE HATAY HAVALİMANI SU ALTINDA KALACAK 

Çalışkan ayrıca Hatay Havalimanı ve çevresinin, Asi Nehri temizlenmediği sürece su altında kalmaya devam edeceğini belirtti.

 

Haberin Videosu