BUĞDAY ALIM FİYATLARI EN AZ 15 TL ARTI PRİM OLMALIDIR! - Hatay Gazetesi

BUĞDAY ALIM FİYATLARI EN AZ 15 TL ARTI PRİM OLMALIDIR!

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 12:22
  • Muhabir :MURAT MUTLU

İYİ Parti Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, buğday hasadının yapıldığı şu günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı’na seslenerek buğday alım fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BUĞDAY ALIM FİYATLARI EN AZ 15 TL ARTI  PRİM OLMALIDIR!

Hatay’ın Amik Ovası’nda girdi maliyetleri ile boğuşan ve inadına ülke ekonomisini kalkındırmak için üretim yapan çiftçilerin sorunları ve mağduriyetleri ile ilgili İYİ Parti Hatay Milletvekili A. Şefik Çirkin, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

 

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya seslenen İYİ Parti Hatay Milletvekili A. Şefik Çirkin, “Buğday fiyatları 15 TL + prim den aşağı açıklanmamalıdır. Çiftçinin faizler ve girdilerle maliyeti korkunç boyutlara ulaşmıştır. Ayrıca deprem bölgelerine pozitif ayrımcılık yapılarak farklı prim ödemesi yapılmalıdır. Depremde fakirleşen insanlarımıza bu yollarla sunulacak katkının büyük faydası olacaktır. Zira çiftçiye verilen para direk esnafa gidecek, böylelikle esnafımız da kısmen rahatlayacaktır. Hükümet bu konuda tüccar piyasayı kapatmadan elini çabuk tutmalıdır. Kurbağa çatladıktan sonra gelen suyun bir faydası yoktur.” ifadelerine yer verdi.