BU MUHALEFETTEN DE BİRŞEY OLMAZ

  • Eklenme Tarihi :12.05.2022 | 11:59

MEMLEKET Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il başkanlığı hizmet binasının açılışına katılmak ve bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi.

BU MUHALEFETTEN DE BİRŞEY OLMAZ

Adalı Konağı’nda düzenlediği basın toplantısının ardından yaya olarak, partisinin Cumhuriyet Caddesi’ndeki il hizmet binasına gelen İnce, hizmet binasını gençlerle birlikte açtı. İktidarın 20 yıl sonunda ekonomiyi duvara çarptırdığını belirten İnce, “Türkiye’de 2002 yılında enflasyon yüzde 29’ken bugün yüzde yetmiş. Bu TÜİK rakamı inanırsanız. 20 yıl önce Türkiye’de işsizlik yüzde 10’lardaydı. Şimdi yüzde 11,5, buda TÜİK rakamı inanırsanız. Borcumuz arttı, enflasyon artı, işsizlik arttı. Hatta Türkiye’de herkes peyniri, zeytini, yumurtayı konuşuyor, doğal gaz faturalarını, elektrik faturalarını, benzini, mazotu konuşuyor. 20 yıl sonunda ekonomiyi duvara çarptırdılar.” dedi.

İktidarın 85 milyonunun cebinden aldığı parayı bankalara verdiğini iddia eden İnce, “2022 yılının ilk çeyreğinde bankaların karı yüzde 285 arttı. Yani ekmek alamadığın zaman bilki o ekmek bankaya gitti. Peynir bankada, mazot, benzin, yem, gübre bankada Türkiye’de yüzde bin kar eden banka var. Millet fakirleşti, bankalar zenginleşti. Sizin cebinizden aldığı parayı bankalara kim verdi, Erdoğan verdi. Bunu böyle bilelim. Kırkmayalım cesurca haykıralım. Önümüzde bir seçim olacak hep birlikte Türkiye’yi düzlüğe çıkartacağız. Türkiye’yi mutlu bir Türkiye yapacağız. Refah içinde bir Türkiye yapacağız. Refah içinde bir Türkiye olacağız. Üreten bir Türkiye yaratacağız. Çözüm marketlerde değil tarladadır. Üretmezsen olmaz. Çözüm meradadır, ovadadır, ağıldadır, gübreyi ve mazotu ucuza vermektir. Mazotu yatlara ucuz veriyor çiftçiye pahalı veriyor. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydik. Şimdi Rusya’dan, Ukrayna’dan savaş halindeki ülkelerden ayçiçeği yağı ithal ediyor hale geldik.”

“Türkiye bu yoksulluğu hak etmiyor. Türkiye’yi bu uçurumun başından hep birlikte çekip alacağız. Bunu başarabiliriz. Onun için bu iktidarı da bu muhalefeti de toptan göndereceğiz. Hepsini birden göndereceğiz. Bu muhalefetten de bir şey olmaz. İktidar batırdı ama bu muhalefette düzlüğe çıkartamaz. Haftada bir araya geliyorlar, çözüm? Çözüm yok. Çözüm üretemiyorlar, Cumhurbaşkanı adayları var mı? oda yok. Cumhurbaşkanı adayı olmak önce cesaret ister. Her şeyden önce o cesareti göstereceksin. Biz Memleket Partisi olarak, sloganımız net. Ne Cumhur ne millet tek yol memleket.” dedi.

 

BUNU BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

“Ve 3-B’yi haykıracağız. Barışacağız, büyüyeceğiz ve adil bölüşeceğiz. Bu milleti ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan, birbirlerine düşürmeden önce barıştırıp, sonra ekonomik olarak büyütüp ve bunu adil olarak bölüştüreceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Yepyeni bir parti var. Yeni bir seçenek var. Daha 1’inci yılını doldurmamış ama seçimlere katılma hakkını almış Memleket Partisi var. Hepinizi üye olmaya davet ediyorum. Özellikle gençlerden bu partiye sahip çıkmalarını, Atatürkçülerin bu partiye sahip çıkmasını istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun parti binamız” diye konuştu.

Muharrem ince yaptığı konuşmanın ardından partisinin İl Başkanlığı hizmet binasını partisinin en genç üyelerine açtırdı. (Haber Merkezi)