BU KARAR İNSANİ DEĞERLERDEN UZAK - Hatay Gazetesi

BU KARAR İNSANİ DEĞERLERDEN UZAK

  • Eklenme Tarihi :15.06.2024 | 12:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

Başkan Erdinç Keskin, Payas'taki Prefabrik Evlerde Yaşanan Elektrik Kesintilerini ve Tahliye Taleplerini Kınadı

BU KARAR İNSANİ DEĞERLERDEN UZAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, Payas'ta yaşanan prefabrik evlerle ilgili elektrik kesintileri ve tahliye talepleri hakkında sert bir açıklama yaptı. Başkan Keskin, bu durumun depremden etkilenen engelli vatandaşlar ve yetim çocuklar da dahil olmak üzere mağdur vatandaşlar için büyük bir adaletsizlik olduğunu belirtti.
Depremin yaralarını sarmaya çalışan Payas'ta, hayırsever iş adamları tarafından yaptırılan ve daha sonra ilçe belediyelerine teslim edilen prefabrik evlerde kalan depremzedeler, elektrik kesintileri ve evlerin boşaltılması gibi insanlık dışı uygulamalarla karşı karşıya kalmıştır. Başkan Keskin, "Hayırsever iş adamları tarafından yapılan ve mağdur vatandaşlarımıza umut olan bu evlerde yaşanan bu durum kabul edilemez," dedi.
İçerisinde engelli vatandaşların ve yetim çocukların da bulunduğu prefabrik evlerde yaşanan elektrik kesintileri ve tahliye talepleri, toplumda büyük bir infiale neden oldu. Başkan Keskin, bu kararları "İnsani değerlerden uzak" olarak nitelendirerek, alınan bu kararların bir an önce gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.
Erdinç Keskin, "Bu zor günlerde halkımızı yalnız bırakmayacağız ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz ve adalet ile insanlık mücadelemizi sürdüreceğiz. Depremzede vatandaşlarımızın yaşadığı bu haksızlıklara karşı gereken tüm mücadeleyi vereceğiz," diyerek sözlerini tamamladı.