BORÇLANMA TARAFTARI DEĞİLİM - Hatay Gazetesi

BORÇLANMA TARAFTARI DEĞİLİM

  • Eklenme Tarihi :11.05.2024 | 11:26
  • Muhabir :Haber Merkezi

BORÇLANMA TARAFTARI DEĞİLİM

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı HBB Yerleşkesi A Blok’ta bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Hatay Büyükşehir Başkanı Mehmet Öntürk başkanlığında toplanan Mecliste gündeme alınan 59 madde ve gündem dışı 7 madde görüşülerek karara bağlandı.

ÖNTÜRK’TEN MECLİSTE BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU

Gündemdeki maddelerin görüşülmesi sırasında değerlendirmelerde bulunan HBB Başkanı Öntürk, Hatay’ı hep birlikte çalışarak ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Başkan Öntürk, tüm ilçelere eşit mesafede olarak ve Meclisle birlikte kararlar alarak, Hatay’ın 15 ilçesini ortak görüşle yönetmek için çaba sarf edeceklerine dile getirdi.

Önceliklerin doğru belirlenerek, yapılacak çalışmaların doğru ilerlemesinin önemli olduğuna dikkat çeken Öntürk, “Şehrimizi hep birlikte ayağa kaldırarak, ortak bir çalışma anlayışla, birbirimize güç katarak efsaneler arasına adımızı yazdıralım.” dedi.

Hatay’ın jeopolitik olarak Türkiye’nin olduğu gibi dünyanın da en önemli şehirlerinden birisi olduğuna işaret eden Öntürk, çalışmalarını bu doğrultuda, şeffaf ve tarafsız bir yönetim anlayışıyla gerçekleştirerek Hatay’a hizmet vereceklerini kaydetti.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞIMIZLA BİRLİKTE TARİHİ DEĞERLERİMİZİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Depremde ağır hasar alan HBB’ye ait Belediye Binası ve Ata Koleji ile Gastronomi Evi gibi tarihi varlıkları sadece Büyükşehir eliyle yeniden inşa etmenin mümkün olmayacağına değinen Başkan Öntürk, tarihi varlıkların ayağa kaldırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile protokol imzalayarak buraların restorasyonun Bakanlık tarafından karşılanmasını sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Öntürk ayrıca Erzin’den Samandağ’a kadar sahil şeridini Büyükşehir olarak sorumluluk alanlarına almak istediklerini belirterek yine Külttür ve Turizm Bakanlığı ile hazırlayacakları Turizm Master Planı ile sahilleri mevcut kötü görüntüsünden uzaklaştırarak Hatay’ı bir turizm şehri yapmayı amaçladıklarını da ifade etti.

BORÇLANMA TARAFTARI DEĞİLİM

Çok acil hizmetler dışında borçlanma taraftarı olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Öntürk, “Bütçemizi ekonomik ve faydalı işlerde kullanmak için çalışacağız.” Dedi.Meclisin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı 2. Oturumu 13 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.