BİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PEŞİNDEYİZ

  • Eklenme Tarihi :25.05.2023 | 12:58
  • Muhabir :

HATAY- Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat depreminden sonra 5’inci defa Hatay’ı ziyaret etti.

BİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PEŞİNDEYİZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hataylılara hitabından önce kürsüye gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın ‘Kırk asırlık Türk yurdu’ olduğunu hatırlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük iki özelliğinin vatanseverlik ve milli ruhla tüm Türkiye'ye sahip çıkması olduğunu kaydeden Savaş, ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim bedenimin babası Ali Rıza Efendi, ruhumun babası Namık Kemal’ demiştir. ‘Fikirlerimin babası Ziya Gökalp’ demiştir. Bir tanesi Trakyalı bir tanesi Diyarbakırlı. Kuruluş mücadelesini verirken bu vatan evlatlarının her rengini Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında bir araya toplanmıştır’ dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ DERDİMİZLE DERTLENDİ, HATAY İÇİN MÜCADELE EDİYOR

Hatay’da 12 yıldır yaklaşık 500.000 Suriyeli’nin olduğunu vurgulayan Savaş, büyük bir deprem yaşandığını Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Şubat’tan bu yana 5’inci defadır Hatay'a geldiğini belirtti. Savaş, ‘’Sayın Genel Başkanımız derdimizle dertlendi ve Hatay'ın ayağa kalkması için elinden gelen mücadeleyi yapıyor’’ dedi.

Hatay’da seçimi az bir farkla Kılıçdaroğlu’nun önde kapadığını anlatan Savaş,

‘’Hem Hatay'ın hem de Türkiye'nin tekrardan birlik beraberlik ve bütünlük içinde ayağa kalkması lazım. Bunun için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kuruluş felsefesinin Türkiye'de hüküm sürmesi lazım. Bunun için de Sayın Genel Başkanımızın 13. Cumhurbaşkanı olarak Pazar akşamı o nişanı alması lazım. Hataylılar en büyük şekilde, öncekinden daha fazla fark atarak sayın 13.Cumhurbaşkanımıza destek verecek’’ diye konuştu.

‘’MİLLİYETÇİLİK ÜZERİNDEN OY ALANLAR, TIPIŞ TIPIŞ MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALANLARIN YANINA GİDİYOR’’

Son dönemlerde Türkiye'de milliyetçilik konusunda bir kavram kargaşası yaşandığını kaydeden Savaş, şunları söyledi;

‘’Vatanseverlik, milliyetçilik, Atatürkçülük adına, günü gelince, saati gelince, dakikası gelince bu kavramı kullanıp geçiyorlar. Bizim 12 yıldan beri sınırlarımız delik deşik oldu, sığınmacılara Türk pasaportu Türk kimliği vererek bizim seçimlerimizde oy kullandırıyorlar. Bu insanlar Türkçe bilmiyor, hiçbiri kültürümüzü, tarihimizi bilmiyor ama Türk kimliği ile oy kullanıyorlar. Son 20 yılda Türkiye'yi yönetenler var, zaman zaman milliyetçiliğe sığınıyorlar. Son zamanlarda milliyetçilik adına oy alan arkadaşlarımız da her türlü milliyetçiliği ayakaltına alanların yanına tıpış tıpış gidip milliyetçilik kavramını birlikte doldurmaya çalışıyorlar. Milli bayramlarda bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını ağzına alamayanların, yanına sığınanlar var’’

BİZ, BU ÜLKEYİ BİR VE BÜTÜN YAPACAK LİDERİN PEŞİNDEYİZ

İkinci tur seçimi ‘’gerçek vatanseverlerin, gerçek milliyetçilerin, gerçek Atatürkçülerin, gerçek inananların seçimi’’ olarak niteleyen Lütfü Savaş, ‘Biz inananların, Atatürk felsefesinin ve bu ülkeyi bir ve bütün yapacak liderin peşindeyiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun peşindeyiz. Hep birlikte bu pazar zaferimizi kutlayacağız’ şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)