BAŞKAN ERGİN’İN PROJE TANITIM TOPLANTISI SES GETİRDİ

  • Eklenme Tarihi :17.03.2024 | 18:56
  • Muhabir :Haber Merkezi

BAŞKAN ERGİN’İN PROJE TANITIM TOPLANTISI SES GETİRDİ

Ayvalık Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde 2024-2029 Proje Tanıtım Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

 

Tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Erdem Köybaşı, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, CHP Meclis Üyesi Adayları, Ayvalık Oda Başkanları, Dernek, STK ve Meslek örgütü üye ve Yönetim kurulu temsilcileri, iş insanları, yazılı, görsel ve dijital medya temsilcileri katıldı.

ÖZGÜR ÖZEL’İN MESAJIYLA BAŞLAYAN PROTOKOL KONUŞMALARI YOĞUN İLGİYLE DİNLENDİ

Program açılışının yapılmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in, Başkan Ergin’e ve yoğun programından kaynaklı katılamamasından dolayı gönderdiği mesaj okundu.

Sunucunun “Ayvalık’a 2019 yılından bu yana neler kazandırdığımızı gelin hep beraber izleyelim” davetiyle Mesut Ergin’in görevini icra ettiği son beş yıl içerisinde yapılan işler ve projelerin yer aldığı özet haline getirilmiş bir video izlendi.

Öncelikle CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı. Şalmanlı, protokole, basın mensuplarına ve salonu dolduran herkese ‘Hoş Geldiniz’ diyerek, “Az önce neleri yaptığımızı izlediniz. Bundan sonra yapacağımız proje tanıtımlarında hepsinin ayağı yere basan projeler olduğunu göreceksiniz” dedi.

Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktığında şunları vurguladı: “ Ayvalık zaten rüştünü ispat etti. Ama yetiyor mu, yetmiyor. Çünkü önümüzde büyükşehir belediye seçimleri var. Her bir oy çok kıymetli. O zaman Ayvalık nasıl değişiyor, gelişiyor, hep birlikte göreceğiz. Sizler sayesinde umut var, gelecek var.”

Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Sarı “ Yücel Yılmaz beş yıldır burayı yok saydı. Biz de sandıkta onu yok sayacağız. BASKİ çalışanlarının ücretlerinin yarısı ödenmiş. Bizim kadrolarımız nasıl Ayvalık’ta o borçları kapattıysa, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde de o borçları kapatacak” dedi. Yücel Yılmaz’a çağrıda bulunarak “ Nasıl ki Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı. Yücel Yılmaz da çıksın mal varlığını açıklasın. Bu kente saygılı olmasını, şeffaf, dürüst bir açıklama yapmasını bekliyoruz” dedi.

“MESUT BAŞKAN MESUT AYVALIK”

Ardından Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin giriş konuşmasını gerçekleştirerek Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerini tanıttı. Meclis üyeleri sırayla kürsüye çıkarak Başkan Ergin’le yan yana oldular. Coşkulu kalabalıktan “Mesut Başkan Mesut Ayvalık” tezahüratları yapıldı.

“Ayvalık İçin Daima İleriye, İşimiz Gücümüz Ayvalık” sloganıyla yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Başkan Ergin, öncelik verecekleri projeleri ve alanları anlattı. Çağın gereklerini göz önüne alarak yeni nesil belediyecilik anlayışı ile hizmet verecekleri anlatan, yerinde kentsel dönüşümlerinin yapılmasından, spor merkezlerine, barınak, ulaşım, otopark gibi konuların sunumunu yapan Mesut Ergin’in projeleri ayakta alkışlandı.

ÖNÜMÜZDE 5 YILDA YAŞAMA GEÇECEK PROJELER

ARTAN AYVALIK NÜFUSUNUN SAĞLIK İHTİYAÇLARINI TAM DONANIMLI ŞEKİLDE KARŞILAYACAK ÖZEL HASTANE

BÖLGE HAYVANCILIĞINI KALKINDIRACAK ALTINOVA CANLI HAYVAN PAZARI

YENİMAHALLE’YE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ, MAHALLEEVİ, TAZİYEEVİ, KOOPERATİF MUTFAĞI, KREŞ VE EĞİTİM MERKEZİ

AYVALIK’A İKİ BALIKÇI BARINAĞI VE ÇEKEK YERİ PROJELERİ

CUNDA (ALİBEY ADASI) YEL DEĞİRMENİ RESTORASYONU VE SOSYAL TESİS KAZANDIRILMASI

KÜÇÜKKÖY TARİHİ SİLÜETİNE KAVUŞACAK – 5 YEL DEĞİRMENİ RESTORASYONU VE SOSYAL YAŞAM PROJESİ

ARMUTÇUK PAZARYERİ KATLI OTOPARK PROJESİ

ÇEVRE DOSTU AYVALIK’A ÇEVRE DOSTU BİSİKLET YOLLARI ADLİYE ÖNÜ – CUNDA MERKEZ RİNG HATTI

AYVALIK SEBZE HALİ BAŞTAN YARATILACAK- KENT MERKEZİNDE TARİHİ DOKUYA UYGUN GELENEKSEL BİR PAZAR, YEMEK VE ALIŞVERİŞ NOKTALARI

ALİ ÇETİNKAYA VE 150 EVLER MAHALLESİ SARIMSAKLI VE ALTINOVA’DA YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARININ YAPILMASI

KÖYLERDEKİ GENÇLERİMİZİN SPOR İMKANLARINI GELİŞTİRECEK HALI SAHA VE KÖYLERDEKİ DÜĞÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK ALANLARIN UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENMESİ

ULUSLARARASI KÜLTÜR SANAT VE GASTRONOMİ FESTİVALLERİNİN SAYILARININ ARTTIRILMASI

AYVALIK BELEDİYESİ SEBAHAT CİHAN ŞİŞMAN YAŞLI BAKIMEVİNİN TAMAMLANIP HİZMETE BAŞLAMASI

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI KENT GENELİNDE DEVAM EDECEK