Başkan Erdinç Keskin’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

  • Eklenme Tarihi :21.10.2023 | 12:32
  • Muhabir :MUSTAFA YILDIRIM

Başkan Erdinç Keskin’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak, Hatay ve Payas'taki basın emekçilerini unutmadı.
Erdinç Keskin, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün, dünyanın dört bir yanındaki gazetecilerin fedakarlıklarını, cesaretlerini ve halkın bilgi edinme hakkı için verdikleri mücadeleyi hatırladığımız ve takdir ettiğimiz özel bir gün. 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nde, başta Hatay ve Payas bölgesi olmak üzere ülkemizin dört bir yanında, objektif ve dürüst habercilik anlayışıyla çalışan tüm basın emekçilerimizin bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.
Zor şartlar altında, baskılara ve çeşitli engellere rağmen mesleklerini icra etmeye devam eden, kamuoyunu aydınlatma görevlerini yerine getiren tüm basın çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Onların bu özverili çalışmaları, demokrasimizin korunması ve geliştirilmesi adına vazgeçilmez bir role sahiptir.
Basın emekçilerimiz, özellikle zorlu pandemi sürecinde ve sonrasında, doğru bilginin ulaştırılması konusunda hayati bir görev üstlenmişler, toplum sağlığı için riskleri göze almışlardır. Bu süreçte Hatay ve Payas'taki basın mensuplarımızın gösterdiği üstün çaba ve duyarlılık, toplumumuzun doğru ve hızlı bilgilendirilmesine katkı sağlamıştır.
Özgür ve tarafsız bir basının olmadığı yerde demokrasiden söz edilemez. Bu bilinçle, basın özgürlüğünün önündeki tüm engellerin kaldırılması ve gazetecilerimizin daha iyi çalışma koşullarında görev yapabilmeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Dünya Gazeteciler Günü vesilesiyle, Hatay ve Payas'taki tüm basın çalışanlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum. Toplumun aydınlanması yolunda verdikleri mücadelede yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim."