Başkan Erdinç Keskin Depremzedelere Yapılan Haksızlık Kabul Edilemez! - Hatay Gazetesi

Başkan Erdinç Keskin Depremzedelere Yapılan Haksızlık Kabul Edilemez!

  • Eklenme Tarihi :04.06.2024 | 14:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

Başkan Erdinç Keskin Depremzedelere Yapılan Haksızlık Kabul Edilemez!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, depremzede vatandaşlara yönelik yapılan haksız uygulamalara sert tepki gösterdi. Hayırsever iş adamları tarafından yaptırılıp valiliğe tahsis edilen ve ardından ilçe belediyelerine teslim edilen,  depremzedelerin kaldığı içerisinde Engelli vatandaşların ve Yetim çocuklarının da bulunduğu
Prefabrik evlerde elektrik kesintisi yaşanmasının ve evlerin boşaltılmalarının istenmesinin insanlık dışı bir uygulama olduğunu belirten Keskin:" Her zaman, her koşulda halkın yanındayız"dedi.
"İNSANİ DEĞERLERDEN UZAK BU KARARI KINIYORUZ"
Depremden etkilenen ilçeler arasında yer alan Payas'ta şimdi de elektrik ve barınma sorunu yaşanıyor. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdinç Keskin, alınan bu kararın bir an önce sonlanması gerektiğini ifade ederek: "Depremin vurduğu ve acıların daha yeni yeni unutulmaya yüz tuttuğu bu günlerde, AK Partili Payas Belediyesinin talimatları ile depremzedeler için hazırlanan evlerin elektriklerinin kesilmesi akıl alacak bir şey değil. Bu uygulama, insan olan tüm insanlığı üzdü ve üzmeye devam ediyor" dedi.
"MAZLUM İNSANLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ"
Keskin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Payas halkının her zaman yanında olacağız. Ezilmiş, ötelenmiş ve yok sayılan mazlum insanlarımızın yanında olacağız. İşte sizin adaletiniz bu kadar. Her şeyi bıraktınız. Depremzede insanların, mağdur olanların, evi olmayan, gidecek yeri olmayan, prefabriklerde kalanların elektriğine göz diktiniz. Kasa boş diye tasarruf diye ilk icraatınız insanları karanlığa boğmak oldu. Yetmedi, kapıya koymakla tehdit edin."
"ADALET VE İNSANLIK MÜCADELESİNE DEVAM EDECEĞİZ"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, mazlumların sesi olmaya devam edeceklerini belirterek, "Adalet ve insanlık mücadelesine devam edeceğiz. Bu zor günlerde halkımızı yalnız bırakmayacak, onların yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm bu haksız uygulamalara karşı gereken mücadeleyi vereceğiz" dedi.