BARIŞÇIL YAPIYI DAİMA KORUYACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :27.12.2023 | 12:52
  • Muhabir :Haber Merkezi

BARIŞÇIL YAPIYI DAİMA KORUYACAĞIZ

HATAY Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Altınözü’nün Sarılar ve Tokaçlı Mahallelerini ziyaret ederek Hristiyan vatandaşların Noel Bayramlarını kutladı. Başkan Savaş, Farklı dine inananların birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşadığı medeniyetler kenti Hatay’ın bu barışçıl yapısını daima koruyacaklarını söyledi.

 

Kahramanmaraş merkezli 6 şubatta yaşanan depremin ardından ilçe ziyaretlerine devam eden Başkan Savaş’ın bu seferki durağı Altınözü ilçesi oldu. Başkan Savaş ilçe ziyaretleri kapsamında ziyaret ettiği Altınözü’nde Sarılar ve Tokaçlı mahallerini de ziyaret etti. Sarılar Mahallesi’nde bulunan Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret ederek burada Hristiyan vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Savaş, Hristiyan vatandaşların Noel Bayramlarını kutladı. Ardından Tokaçlı Mahallesi’ne geçen Başkan Savaş, burada yaşayan Hristiyan vatandaşlarında Noel Bayramlarını kutladı.

Başkan Savaş, ziyaretleri ile ilgili yaptığı paylaşımda, “  Sarılar ve Tokaçlı Mahalle’mizde Hristiyan hemşehrilerimizle bir araya gelerek Noel Bayramlarını kutladık. Farklı dine inananların birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşadığı medeniyetler kentimizin bu barışçıl yapısını daima koruyacağız.” dedi. (HABER MERKEZİ)