BALIKÇILARIMIZ TEŞVİKLERLE DESTEKLENMELİ - Hatay Gazetesi

BALIKÇILARIMIZ TEŞVİKLERLE DESTEKLENMELİ

  • Eklenme Tarihi :12.10.2023 | 15:33
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

 BALIKÇILARIMIZ TEŞVİKLERLE DESTEKLENMELİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz ilçesine bağlı Eski Köyiçi, Beyköy ve Akçalı Mahallelerinde düzenlenen halk toplantılarında muhtar, esnaf ve mahalle sakinleriyle buluştu.

Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetleri anlatan Savaş, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Savaş; mahallelerin su, yol, istinat duvarı ve çocuk oyun parkı gibi sorunların en kısa zamanda çözüleceğini belirtti. 

BALIKÇILAR FİYAT ARTIŞLARINDAN ŞİKAYETÇİ

Arsuz’da balıkçıları ziyaret eden Başkan Savaş’a balıkçılar, akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı denize açılamadıklarını, denizde avlanarak ailelerini geçindirmeye çalışırken son dönemlerde malzeme fiyatlarındaki ciddi artışlarla kazançlarının eridiğini anlattılar.

7 ilçesinin denize kıyısı olan Hatay’da balıkçıların özel olarak teşvikler verilmesi gerektiğini kaydeden Savaş, balıkçı esnafına destek verilmesinin, ilçenin geleceği ve ticaretin gelişmesi için çok önemi olduğunu vurguladı.

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK İÇİN HAZIRLIKLARIMIZI YAPIYORUZ

Başkan Savaş, yeni seçilen Arsuz CHP İlçe Başkanı Necdet Kıyılı ve ilçe yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP Arsuz İlçe Başkanı Necdet Kıyılı, Başkan Savaş'a nazik ziyareti ve iyi dilekleri için teşekkür ederek iş birliği içinde ilçenin ortak çıkarları doğrultusunda el birliğiyle çalışacaklarını ifade etti.

Gençlik ve kadın kollarının bir partinin bel kemiği olduğunu ve kurumsal kimliğinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Savaş, kadınlar ve gençlerin yönetimlerde sayılarının daha çok olması ve etkin görevlerde bulunmalarının “halk ile parti” arasındaki bağın kuvvetlenmesini sağladığını dile getirdi.

31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik yaptığı konuşmada ise Savaş, “4 ay içinde yaptırdığımız iki ankette de iktidarın en iddialı adayı karşısında farkla önde gidiyoruz ve bu fark makası gittikçe artacak. Sandıklarımıza sahip çıkmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hatay'ı, halkımızın güçlü   desteğiyle yeniden kazanacağız.” dedi.

İSTİNAT DUVARLARINI CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN YAPIYORUZ

Başkan Savaş, Beyköy Mahallesi’nde hem yolları hem de evleri korumak amacıyla HBB tarafından yapılan istinat duvarlarının inşaatlarını da ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Riskli arazi koşullarında yüksek emniyet tedbirleri alarak önemli çalışmalar yapıldığının altını çizen Başkan Savaş, "Deprem sadece yer üstündeki evleri ve iş yerlerini yıkmadı. Aynı zamanda yollarımızı, istinat duvarlarımızı da gerçekten mahvetti. Beyköy Mahallesi'nde 2 farklı alanda istinat duvarı yapıyoruz. 63 m uzunluğunda 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarı bitti. 64 m uzunluğunda 9 metre yüksekliğindeki istinat duvarını ise en kısa zamanda bitirerek insanlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya çalışıyoruz. Depremin etkilerinin az olduğu yerlerde biz de elimizden geldiğince bütün Hatay'ı ayağa kaldırmaya devam ediyoruz. Bu yapmış olduğumuz hizmetler, Arsuz'a ve tüm Hatay'ımıza hayırlı olsun. Emeği geçen arkadaşlarıma da canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

PARKTA SEVİNÇ SESLERİ YANKILANMAYA BAŞLADI

Başkan Savaş, HBB’nin çalışmalarını yürüttüğü Akçalı Mahallesi'ndeki parkı da ziyaret ederek gelinen noktadaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Park içerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş-bisiklet yolları ve yöresel ürünlerin satış noktalarının da bulunduğunu belirten Savaş, eksiklerin giderilmesiyle parkın en kısa zamanda vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade etti.

Çocukların sevinç sesleriyle yankılanan, neşeli yüzleriyle renklenen parkın bölgeye kazandırılmasından dolayı Başkan Savaş’a çocuklar ve Akçalılar teşekkürlerini iletti.

Başkan Savaş'a ziyaretleri sırasında Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven eşlik etti.