BABACAN: ALEM BUYSA DEVAM SENSİN

  • Eklenme Tarihi :22.03.2024 | 14:21
  • Muhabir :Haber Merkezi

BABACAN: ALEM BUYSA DEVAM SENSİN

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Antakya’da, İskenderun, Arsuz, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinde Belediye Başkan Adayları ile birlikte seçmenler ile buluşarak esnaf ve vatandaşları dinledi.

 

Babacan yaptığı açıklamasında, Deva Partisi olarak 4 yıllık bir parti olmalarına rağmen 2 yıl öncesinden tüm Teşkilatlarının Yerel Seçimlere ve Genel Seçimlere hazır olduğunu bu konuda şehirlere deva olacak "Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı" ve Ülkenin kanayan yaraları ile ilgili 22 başlıkta eylem hazırladıklarını söyledi.

Babacan şöyle devam etti, “İnsan onuruna yaraşan bir hayat hakkındır. “Hayat tarzından, siyasi görüşünden ödün vermeden sosyal desteklerden yararlanmak mı istiyorsun? ‘Yararlanacaksın, hakkındır’ diyeceğiz. Korkmadan itiraz etmek, yanlışları açıkça konuşmak söylemek mi istiyorsun? ‘Söyleyeceksin, hakkındır’ diyeceğiz. Ayrım yapmadan, herkes için eşit bir belediyecilik, hakkındır diyeceğiz. ‘Demokrasi de hakkındır, özgürlük de hakkındır’ diyeceğiz. ‘İnsan onuruna yaraşan bir hayat hakkındır; bu ülkenin hakkıdır, 85 milyonun hakkıdır’ diyeceğiz.”

“ÂLEM BUYSA DEVA SENSİN”

“Âlem, yükselen kiralarsa, kat üstüne kat çıkılan temelsiz yapılarsa; âlem, iktidarıyla muhalefetiyle vatandaşı değil kendi haksız rantını düşünenlerse; DEVA sensin. Âlem, et kuyruklarıysa; âlem, ekmek kuyruklarıysa; âlem, yemek kuyruklarıysa; âlem, pahalı diye alınamayan zeytin yağıysa; âlem, içilemeyen kahveyse; âlem buysa, DEVA sensin. Âlem buysa, DEVA sizsiniz arkadaşlar, sizsiniz” dedi.

Ali Babacan’ın Hatay ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, Kahramanmaraş Milletvekilimiz İrfan Karadutlu, İl Başkanı İlker Eker, Antakya Belediye Başkan adayı Uğur Çakılı, Arsuz Belediye Başkan Adayı İlker Köybaşı, Defne Belediye Başkan Adayı Levent Eraslan, Kırıkhan Belediye Başkan adayı Mehmet Şirikçi, İskenderun Belediye Başkan adayı Hatice Esra Doğan, Hassa Belediye Başkanı adayı Hasan Şimşek, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Adayları ve Teşkilat  Mensupları hazır bulundu.