AYRIM YAPMADAN HİZMETE DEVAM

  • Eklenme Tarihi :03.03.2024 | 11:42
  • Muhabir :MUSTAFA YILDIRIM

AYRIM YAPMADAN HİZMETE DEVAM

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bir takım incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere  Hatay’a geldi. Bakan Yerlikaya Ak Parti Dörtyol İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen açık hava toplantısına katıldı. Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Öntürk ve Dörtyol Belediye Başkan adayı Oğuz Uçar’a destek veren Bakan Yerlikaya katıldığı açık hava toplantısında bir konuşma yaptı.

31 Martta yapılacak olan yerel seçimler sonrası tüm belediyeleri hizmetle buluşturacaklarını belirten Yerlikaya, “Hatay Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır Ak Parti’nin gerçek belediyeciliğinden uzak kaldı. Artık Hatay’ın Ak Partinin gerçek belediyeciliği ile kavuşma vakti. Dörtyol ve Hatay eser ve hizmet belediyeciliğiyle, gerçek belediyecilikle Allah'ın izniyle yeniden tanışacak. Dörtyol ve Hatay'ımızı ayağa kaldıracak, depremin yaralarını saracak, sokaklarımızı, caddelerimizin her bir noktasını değerlerine, tarihine ve dokusuna uygun şekilde bizim güçlü Cumhur İttifakı'mız yapacak” dedi.

KALKINMA VE BÜYÜME YERELDE BAŞLAR

Kalkınmanın, büyümenin, gelişmenin hep önce mahalinde, yerelde başladığını belirten Yerlikaya, “Eğer yerelde adımlarımızı sağlam atmazsak, hizmetlerimizi gerçekleştiremezsek hep yarım ve eksik kalırız. Kente hizmet için bayrağı devralacağız. Eser ve hizmet anlayışıyla Hataylıları daha mutlu ve huzurlu hissettirmek için durmadan, yorulmadan çalışacağız. Hataylı kardeşlerimizin her şeyden önce gönlüne talibiz. Cumhur İttifakı'mızın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk ve Dörtyol Belediye Başkan adayı Ömer Oğuz Uçar'a hayırlı işler yapmayı diliyorum.”

“Hatay yüzyılın felaketinde en çok etkilenen il, yüzyılın felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Depremler nedeniyle büyük acılar yaşandı. Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Hatay benim şahsi meselemdir' diyordu. İşte Hatay da bizim, Ak Parti'mizin ve Cumhur İttifakı'mızın şahsi meselesidir. Dünyada caddesi ilk aydınlatılan şehrin, Hatay'ımızın caddesi olduğunu biliyoruz. Hatay'ımızın hiçbir caddesinin, sokağının da karanlıkta kalmasına müsaade etmeyiz, edemeyiz. Hatay bizim yolumuzu aydınlatmaya, Türkiye Yüzyılı'na ışık tutmaya Allah'ın izniyle devam edecektir."

BİZİM YOLUMUZ MİLLETİN YOLUDUR

“Felaketin yaşandığı ilk andan itibaren devlet ve millet bütün imkanlarını seferber etti ve etmeyi de sürdüreceğiz. Depremin yaralarını sarmak, bizim boynumuzun borcu. Hataylı kardeşlerim şunu çok iyi bilir ki biz bu millete verdiğimiz sözden dönmedik, dönmeyeceğiz. Bizim yolumuz, milletin yoludur. Bizim yolumuz millete ömrünü adayan Recep Tayyip Erdoğan yoludur. Bizim yolumuz yeniden büyük ve güçlü Türkiye yoludur, bu anlayış 22 yıldır AK Parti siyasetinin mihengi olmuştur. Dörtyol'un, Hatay'ın gözü pek, yüreği cesur insanları, kıymetli kardeşlerim, depremin yaralarını sarmak, yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldırmak bizim boynumuzun borcudur.

SİZLER BİZLERE GÜÇ VERDİNİZ

“22 yıldır ülkemizin dört bir yanında eser ve hizmetler ortaya koyduk. Yapılan her iş, büyüyen ve kalkınan Türkiye'nin temel taşlarını oluşturdu. Sizlere olan aşkımız, sizlere olan sevdamız hamdolsun bizlere hep güç verdi. Sizlerin duası bizi başarılı kıldı, şimdi de sizlerin desteğiyle Dörtyol'umuzu, Hatay'ımızı yeniden ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kalıcı konutların yapımına da büyük bir hızla devam ediyoruz. Dörtyol'da 3 bin 105 hak sahibi bulunuyor, 2 bin 60 konutun ihalesi yapıldı. 6-20 Şubat arasında 11 ilde hak sahiplerine, biten evlerin kuralarını çektik. Her ay kura çekmeye devam ediyoruz.” dedi.

AYRIM YAPMADAN HİZMETE DEVAM

389 bin depremzede hak sahibi vatandaşın evlerini vermeleri gerektiğini belirten Yerlikaya, “75 bini tamam. Yıl sonuna kadar Allah'ın izniyle 200 bin konutun kuralarını çekip anahtarlarını verecek, yine bu yıl boyunca ihalelerini tamamlayıp önümüzdeki yılın sonuna kadar Allah'tan bir mani gelmezse sizlerin duası, bizim durmadan, duraksamadan, gece gündüz çalışarak 389 bin evin anahtarlarını kardeşlerimize teslim edeceğiz. Ayrım yapmadan hizmetlere devam edeceğiz. Allah'ın izniyle hiçbir ilçemizde ayrım yapmaksızın, bağışlayın beni; 'oy vermiş, vermemiş' ayrımı yapmadan ki bizim ittifak siyasetimizde bunun yeri yok; Defne de Dörtyol da Hassa da Payas da Belen de Armutlu da bizim, hepsi bizim insanlarımız." diye konuştu.

Bakan Yerlikaya daha sonra seçi ofisinin açılışını yaptı. Dörtyol’da vatandaşlarla buluşan Bakan Yerlikaya esna ziyaretlerinde bulunarak Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk ve Dörtyol Belediye Başkan adayı Osman Uçar’a destek istedi.