ARSUZ’U ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :06.03.2024 | 14:22
  • Muhabir :Haber Merkezi

ARSUZ’U ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

Deva Partisi Arsuz Belediye Başkan adayı İlker Köybaşı,  ilçeyi ‘ben değil, biz’ anlayışıyla yöneteceklerini belirterek, yönetimde ortak aklın hüküm süreceğini kaydetti.

 

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Deva Partisi Arsuz Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarına aralıksız devam eden İlker Köybaşı, esnaf, çarşı-Pazar ve vatandaşları evlerinde ziyaret ederek destek arayışlarında bulunurken, yönetim şeklini de anlatmaya çalışıyor.

Gittiği her yerde sorunları dinleyen Köybaşı, yaşa bakmadan çözüm önerilerini de almaya çalışıyor. Gördüğü ilgiden bir hayli memnun olduğu gözlenen Başkan adayı İlker Köybaşı, her fırsatta halkın ilgisinden dolayı teşekkür ederek destek istedi.

BİZ İMARI BİLİYORUZ

Gündüz, çarşı Pazar ziyaretleri yapan Belediye Başkan adayı Köybaşı, akşam yaptığı toplantılarla projelerini anlatıyor. Başkan adayı Köybaşı, ‘ben’ anlayışıyla bugüne kadar gerçekleştirilen yönetimlerin ilçeye bir şeyler kazandırmadığını ifade ederek “Biz göreve geldiğimizde ‘ben’ değil, ‘biz’ anlayışını yerleştireceğiz. Bizler ortak akla inanan ve bu yöntemin daha başarılı olduğuna inanlardanız. ‘Ben’ zihniyeti bir şeyler kazandırmadı. Bizler, uçuk kaçık projelerin yerine, akla ve mantığa uyan, projeleri gerçekleştirmek için yola çıktık. Yapacağımız birçok projede belediyenin bütçesini kullanmadan, aksine kasaya gelir getirecek formülleri uygulayacağız. Biz imarı da biliyoruz, halkın neler istediğini de…” şeklinde konuştu.

ARSUZ HİZMETE AÇ

Belediye Başkan adayı Köybaşı, Arsuz’un tüm hizmetlere aç olduğu gibi bakir bir ilçe olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Depremin hemen ardından sadece yaz aylarına hareketlilik yaşayan Arsuz, şimdi kışın da yaşanabilecek bir şehir haline geldi. Artan nüfus ile birlikte sorunlar arttı. Bizler, turizmden tarıma, spordan kültüre, sanattan yaşam standardını yükseltecek tüm alanlarda varlığımızı ispatlamak için projelerimiz mevcut. Dosyamız hazır, 1 Nisan’da alacağımız mazbatayı bekliyoruz. Tabi bunları gerçekleştirmek için sizin desteğiniz şarttır. Bizler inşaattan geldiğimiz için kentin mimari yönden nasıl şekillenmesi gerektiğini çok iyi bildiğimizi söylemek isterim.”