Antakya Ülkü Ocaklarında Ebru Esintisi

  • Eklenme Tarihi :28.07.2022 | 12:54
  • Muhabir :

Yaptığı başarılı çalışmalar ile takdir toplayan Antakya Ülkü Ocakları ,Düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri ile de farkını ortaya koymaya devam ediyor.

Antakya Ülkü Ocaklarında Ebru Esintisi

Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Bayır önderliğinde gerçekleştirilen Ebru atölye çalışmasında Ülkücü gençler  Ebru sanatında hünerlerini sergilediler.Ebru Eğitmeni Yeliz Birgin tarafından verilen kısa eğitim sonrasında sırayla ebru teknesinin başına geçen genç ülkücüler hayal güçleri ile yaptıkları eserler ile büyük beğeni topladılar.Ebru Atölyesinin bir süre daha devam edeceğini söyleyen Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Bayır,Ebru sanatını icra etmek isteyen herkesi Antakya Ülkü Ocaklarına davet etti.

Bir başarılı çalışmaya daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Bayır yaptığı açıklamasında:” Tarihte Özbekistan'ın Buhara şehrinden ipek yolu üzerinden Anadolu'ya geldiği bilinen ve Osmanlı döneminde terapi amacıyla da kullanılan ebru sanatı için düzenlediğimiz çalışma atölyemiz yoğun katılım ile gerçekleşmiştir. Alanında oldukça deneyimli bir isim olan Yeliz Birgin hocamız teşkilatımız ile bilgi birikimini paylaşarak ortaya muhteşem eserler çıkmasına vesile olmuştur.Hocamıza şükranlarımızı sunuyor,Bir süre daha devam edecek olan Ebru Atölyemize katılım göstermek isteyen herkesi Antakya Ülkü Ocaklarına bekliyoruz.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)