Altınözü’ne turizm lisesi kazandırılacak

  • Eklenme Tarihi :17.12.2022 | 01:02

Son yıllarda aldığı hizmetlerle turizm alanında da Hatay’ın iddialı ilçelerinden biri haline gelen Altınözü’ne turizm lisesi kazandırılacak

Altınözü’ne turizm lisesi kazandırılacak

 Bir takım ziyaretlerde bulunmak ve ilçenin ihtiyaç duyduğu hizmetlere ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere Ankara’ya giden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik ve Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’le görüştü. Gerçekleşen görüşmede Başkan Sarı, Bakan Özer’den Altınözü’ne turizm lisesi kazandırılmasını talep etti. Altınözü’ne yapılan hizmetlerin de konuşulduğu görüşmede Bakan Özer, Altınözü’ne turizm lisesi kazandırılacağının sözünü verdi.

BAKANIMIZA VE VEKİLLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bakan Özer’e ve Hataylı milletvekillerine ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür eden Başkanı Rıfat Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, turizm lisesinin ilçeye hayırlı olmasını diledi. Başkan Sarı, “AK Parti Hatay Milletvekillerimiz Sayın Hüseyin Şanverdi, Sayın Hacı Bayram Türkoğlu, Sayın Abdulkadir Özel, Sayın Sabahat Özgürsoy Çelik ve Reyhanlı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hacıoğlu ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer beyefendiyi ziyaret ederek İlçemize Turizm Lisesinin kazandırılması hususunda talebimizi ilettik ve sözümüzü aldık. Sayın Bakanımıza talebimize verdiği müspet karşılığından ve desteklerini bizlerden esirgemeyen değerli vekillerimize teşekkür ederim. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” sözlerini kullandı. (Haber Merkezi)