ADAL, ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 | 12:40

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa eden Murat Adal, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

ADAL, ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

Adal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Liderimiz genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendinin tensip ve talimatları ile 4 Mayıs 2018 tarihinde başladığım, 19 eylül 2020 tarihinde yapılan il kongresi sonucunda MHP il delegelerinin teveccühü ile yeniden seçildiğim MHP Hatay İl Başkanlığı görevimden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin 1 Kasım 2022 tarihinde il başkanları toplantısında vermiş oldukları talimat gereğince parti tüzüğümüzün 94. Maddesine istinaden 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak niyeti ile ayrılmış bulunmaktayım” dedi.

 

TEŞKİLATIMIN EMRİNDEYİM

5 yıllık il başkanlığı görev süresi boyunca birlikte görev yaptığı tüm teşkilat kademelerine teşekkür eden Adal, “2023 yılında yapılacak olan ve ülkemiz açısından tarihi öneme sahip olan genel seçimlerde başarıya ulaşılması, yegane istek ve amacımızdır. Bundan sonraki süreçte her zaman olduğu gibi şahsi ikbal ve gayesinde olmayacağımı, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin, partimizin ve teşkilatımızın emrinde olacağımı gururla ifade etmek isterim.”

HAKKINIZI HELAL EDİN

“Bana bu kutlu davada hizmet etme imkanı sağlayan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyefendiye, teşkilat başkanımız sayın Edip Semih Yalçın beyefendiye, değerli divan üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi arz ederim. Omuz omuza yürüdüğümüz bütün yol arkadaşlarımdan, ülküdaşlarımdan ve bütün hemşerilerimizden hilallik diledim. Bizimde hakkımız varsa, herkese helal olsun. Allah’a emanet olun” dedi. (Haber Merkezi)