7 AYDA 412 AKARYAKIT BAYİSİ KAPANDI

  • Eklenme Tarihi :27.01.2023 | 12:41
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, maktu kar uygulaması nedeniyle zararları sürekli artan akaryakıt bayilerinin bir bir kapandığını söyledi.

7 AYDA 412 AKARYAKIT BAYİSİ KAPANDI

GÜZELMANSUR: 7 AYDA 412 AKARYAKIT BAYİSİ KAPANDI

AKARYAKIT BAYİLERİ ZARAR ETTİKLERİ İÇİN BİR BİR KAPANIYOR

Son 7 ayda kapanan akaryakıt bayi sayısının 412'yi bulduğunu belirten Güzelmansur, kapanmaların devam edeceğine dikkat çekti.

TBMM'de yaptığı konuşmada, yaklaşık 200 bin akaryakıt istasyonu çalışanının işsizlik tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna vurgu yapan Güzelmansur şunları söyledi: "EPDK verilerine göre, şu anda Türkiye'de 12.437 akaryakıt bayi faaliyet gösteriyor. Bu sayı Haziran 2022 verilerine göre 12.849 idi. Başka bir deyişle, yedi ayda 412 akaryakıt bayisi kapandı. Akaryakıt bayileri bir bir kapanıyor çünkü akaryakıt bayileri zarar ediyor. Giderlerindeki artış yüzde 92'yi buldu. Bir bayi günde 10 bin litre akaryakıt satsa dahi aylık zararı 90 bin lirayı aşıyor. Kaldı ki bu kadar satış yapan bayi sayısı da oldukça az. Yapılan satış miktarı düştükçe zarar da artıyor.    Ey yetkililer, akaryakıt bayilerinin çığlığını ne zaman duyacaksınız? Maktu kâr uygulamasına ne zaman son vereceksiniz? Bu soruna sessiz kalmaya devam edip 200 bin akaryakıt çalışanının işsiz kalmasına göz mü yumacaksınız?" (Haber Merkezi)

 

 

Haberin Videosu