239 MEMURU KAPSAYAN SDS İMZALANDI - Hatay Gazetesi

239 MEMURU KAPSAYAN SDS İMZALANDI

  • Eklenme Tarihi :13.05.2024 | 10:08
  • Muhabir :Haber Merkezi

239 MEMURU KAPSAYAN SDS İMZALANDI

İskenderun Belediyesi’nde görev yapan 239 memuru kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ve Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası(Bem-Bir-Sen) Şube Başkanı Ahmet Kala arasında imzalandı. Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, en üst seviyeden imzalanan sözleşmenin mesai arkadaşlarına hayırlı olması dileklerini iletti.

 

Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Ahmet Kala, imzalanan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesinden belediyede görev yapan tüm memurların yararlanacağını söylerken, sözleşmenin hayırlı olması temennilerini iletti.

HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Kala, “İstişare kültürünü İskenderun Belediyesinde sözleşme öncesinde çalıştırdığınız, istişareye açık olduğunuz ve sözleşmenin bu aşamaya gelmesinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Sözleşmenin isminin Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi olduğuna değinen Ahmet Kala, dengeden kastettiğimiz idarenin verebileceğinin maksimumu, sendikanın da alabileceğinin maksimumu. Ortak noktada buluşmak gerekiyor. Başkanımıza bir kez daha tekrar teşekkür ediyor, sözleşmemizin memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

İŞVEREN VE SENDİKALAR ARASINDAKİ SÖZLEŞMELER ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, memur mesai arkadaşlarının sözleşmeyle birlikte alacakları ek ücretlerden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Bem-Bir-Sen yönetimine sözleşme sürecindeki yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Dönmez, “İşverenle sendikalar arasındaki sözleşmeler önemli. Bu sözleşmeleri bazen yılda bir veya iki kez yapıyoruz. Önemli olan en sonunda çalışan personelimizin imzadan sonra mutlu olması. Bizim için önemli olan budur Sosyal Denge Sözleşmesinin tüm Memurlarımıza  hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.