YÖNETİM MAZBATASINI ALDI - Hatay Gazetesi

YÖNETİM MAZBATASINI ALDI

  • Eklenme Tarihi :07.05.2024 | 14:31
  • Muhabir :Haber Merkezi

YÖNETİM MAZBATASINI ALDI

Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, geçtiğimiz hafta yapılan genel kurula katılarak kendilerine tekrar destek veren üyelere teşekkür etti ve görev dağılımını açıkladı.

 

Oda Başkanı Nebil Seyfettin yaptığı açıklamada, Hatay Dişhekimleri Odası’nı bugünlere taşıyan meslektaşlarına genel kurula katılarak, önemli bir göreve seçtikleri için teşekkür etti. Ayrıca Genel Kurula katılan Hatay Akademik Meslek Odaları Kurulu Üyesi Odaların Başkanları’na (HAMOK)’a,  Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Kurul ve Seçimlere katkı veren ve emeği geçen tüm üyelerine teşekkür eden Başkan Nebil Seyfettin, “Hatay Dishekimleri Odası olarak 20. Olağan Genel Kurulumuzu tamamlayarak mazbatamızı aldıktan sonra ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurullarında görev dağılımı yapılarak çalışmalara başlanmıştır. 3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği kanununun 10.maddesi uyarınca yapılan Yönetim Kurulu görev dağılımı sonucunda; 

YÖNETİM KURULU:

Başkan Nebil Seyfettin, Başkan Vekili  Ahmet Karbeyaz, Genel Sekreter Davut Akemoğlu, Sayman Ahmet Eraslan, Üye Mithat Baklacı, Üye Dicle Can, Üye Ayten Kaya, Üye İhsan Cemal Melek, Üye Başak Orukoğlu.

DİSİPLİN KURULU

Başkan; Mustafa Paşabeyoğlu,Raportör; Soner Amaç, Üye Burak Erişen, Üye Ali Rende, Üye Sema Tapman Atay.

DENETLEME KURULU

Başkan Onur Emir, Üye Yahya Keremoğlu, Üye Adnan Metin Özal.

KURULTAY DELEGELERİ

Vecih Akarca, Meltem Akemoğlu, Necdet Çapar, Orhan Günal, Ahmet Kanatlı, Emrah Karaçay

Fuat Katiboğlu.

Odanın yeni vizyonunda serbest ve kamuda çalışan, dişhekimliği fakültesinde görev yapan tüm akademisyenlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Ağız ve diş sağlığı bileşenlerinin en önemlisinin dişhekimi olduğunu unutmadan; laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine inanarak dil, din, mezhep, etnik ve politik ayrım gözetmeksizin, etik değerlere ve tıbbi deontolojiye, insanların kardeşliğine, çevreye doğaya, emeğe ve insan haklarına sahip çıkmak olacaktır. Mesleğimize, geleceğimize ve toplumun sağlık hakkına sahip çıkacağız” dedi.