TEKGÜZEL: ALLAH MEMLEKETİMİZE GÜZEL HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN

  • Eklenme Tarihi :28.11.2022 | 16:56

Sağlık-Sen Hatay Şubesi dayanışma programında buluştu.

TEKGÜZEL: ALLAH MEMLEKETİMİZE GÜZEL HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN

 Yoğun katılımın gerçekleştiği programa AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Paç, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, AK Parti Kumlu İlçe Başkanı Şahin Sağıroğlu, Memur-Sen İl Başkanı İsmail Bayrakdar, Memur-Sen İl Başkanvekili Bayındır Memur Sen Başkanı Hüseyin Tutar, Memur Sen'e bağlı konfederasyon temsilcileri ile sağlık bürokratları da katılım sağladı. Geniş katılımın gerçekleştiği programda AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

 

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel programda yaptığı konuşmasında  iki yıl önce Kırıkhan’da çıktıkları bu yolda kendilerine destek verenlere  teşekkür etti.

Sağlıksen Hatay Şubesinin bir demokrasi imtihanını tüm sendikalara örnek olacak bir biçimde geride bıraktığını aktaran Başkan Tekgüzel şunları söyledi “Sağlık-Sen üyeleri sandığa ve sandığın iradesine sahip çıkarak demokrasiye ve haklarına ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermiştir.

Sandıkta gördüğüm coşkunuz, sevginiz, aşkınız, sevdanız, desteğiniz, kardeşliğiniz ve en önemlisi değerleri gereği bizlere güvenen ve bu uğurda emek veren özellikle Kırıkhan Sağlık-Sen ilçe temsilcilerime üyelerime ve her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Sağlık-Sen tarihinin en yüksek katılımlı şube başkanlığı seçimlerinden biri olarak tarihe geçen bu demokrasi şölenine katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Sayısal olarak sadece bir kurumu örnek vermek gerekir ise bütün sağlık tesisleri hariç sadece İl Müdürlüğümüzde kullanılan oy sayısı 820 olup sandıktan listemizdeki delegelere çıkan oy sayısı 751’dir. Bundan 27 yıl önce memur sendikacılığının temellerini atan bir avuç inanmış, inandığına adanmış insanın başlattığı bu kararlı, onurlu, ilkeli ve sorumlu dâvâ yürüyüşü dalga dalga büyüyerek, sizlerin de çabalarıyla bugün Türkiye'nin en çok üyesine sahip bir okyanusa dönüşmüştür. Başta bu kutlu yürüyüşü başlatan merhum Mehmet Akif İnan olmak üzere tüm kurucularımıza, her türlü zorlu, engelli ve çetin şartlarda yılmadan azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken vefat edenlere, bu kutsal emek ve alın teri mücadelesini bir bayrak yarışı telâkki ederek devam ettirenlere ve bu erdemli mücadeleyi yarınlara taşıyacaklara, bizimle birlikte mücadele eden bütün üyelerimize, bütün dalgalanmalara karşı sahayı diri tutan, talepleri, beklentileri, dertleri dinleyerek çözüm üreten ve sendikamızı güven limanı haline getiren tüm başkanlarıma minnet ve teşekkürü bir borç biliyoruz. İşte bizler; 27 yıl önce toprağa bereketli tohum saçan Ustaların inşa ettiği bu yapıyı öksüz bırakmayarak, her türlü sahtekârlık, baskı ve zorluğa karşı şanla, şerefle verdiğimiz mücadeleyi, 2 Eylülde, siz değerli üyelerimizin dik duruşu ile mazbatamızı alarak taçlandırdık. Biz bu yola, sahada bilfiil alın teri döken sağlık çalışanlarımızın hizmetkârı olmak için çıktık!

SENDİKAL RUHLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Sendikal mücadeleyi meslek ve ikbal kapısı değil; varoluş mücadelesi bildik. Şimdi de bu kimliğimizle buradayız. Bu ruh ile karşınızdayız. Bu inanç, irade, azim ve kararlılıkla huzurunuzdayız. Biz bu mücadeleye sizlerle birlikte, yüreğimizi koyduk. Gücümüzü sizden yâni örgütümüzden aldık. Esen fırtınalara hep birlikte göğüs gerdik. Haksızlıklara sizlerle birlikte cephe aldık. Kaybedecek tek bir dakikamızın olmadığının bilinciyle, "Emeği değer, değeri emek” bilerek  “Değerlerle Sendikacılık” yapmaya geldik. Allah bizlere memleketimize çok güzel hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah. Göreve başladıktan sonra geçen 3 ay gibi kısa bir sürede tüm sağlık tesislerimizi yakın uzak demeden tek tek ziyaret ederek sağlık çalışanı arkadaşlarımızın sorunlarını yerinde dinledik, tanıştık, kaynaştık, ayrıştırıcı değil birleştirici olduk.  4200 ile devraldığımız üye sayısını sizlerin teveccühü ile 4700 bandına ulaştırdık. Ülkemizi 2023 hedeflerine Sağlık-Sen’imizi 500.000 üye ideali ile birlikte ulaştıracağız. Sağlık çalışanlarımızın sorunlarının üzerine çok daha kararlı bir biçimde gidecek, şubemizin ülke genelindeki itibarını çok daha yükseklere çıkaracağız. Takdir edersiniz ki Sağlık çalışanları görevleri icabı savaşta ve barışta sahada emniyet güçlerimizle birlikte hep ön safta yer alarak her koşulda halkımıza hizmet etmektedir. Covid 19 nedeni ile 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edildiğinde de izinleri durdurulan, emekliliğine ve istifa etmesine izin verilmeyen sağlık çalışanları, hastalık bulaştırmamak için aylarca ailesinden, çocuklarından ve sevdiklerinden ayrı kalarak canla başla halkımıza hizmet etmeye devam etmiştir. Türkiye’de, COVID-19 Pandemisi ile mücadelede doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan yaklaşık 540.000 kişilik bir sağlık ordusu görev almış ve Pandemi sırasında 373 sağlık çalışanımız şehit olmuştur. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyorum. 2011 yılından bu yana sınır komşumuz Suriye'deki iç savaş nedeniyle yine sağlık çalışanlarımız en ön saflarda canla başla hizmet etmekte bir yandan da tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizle mücadele etmektedir. Geçtiğimiz temmuz ayında tüm kamu çalışanlarına yapılan zamlarla bir nebze olsun nefes alınmış olsa da; bizler Sağlık-Sen olarak, her türlü zorlu koşulda 7/24 kesintisiz hizmet veren sağlık çalışanlarının yapılan mali iyileştirmelerden daha fazlasını hak ettiğine inanıyor ve bu konuda mücadele etmeye devam ediyoruz. Devletimiz birçok sorununun çözümünde önemli adımlar atmıştır.

İSTİKAMETE HEP BERABER YÜRÜYECEĞİZ

Ülkemizin bugünü ve yarınına ilişkin yapılan ekonomik ve sosyal katkıları önemsiyor, takdir ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Türkiye Yüzyılı" vizyonunda tüm bu hususların göz önünde bulundurularak gelişmeye ve büyümeye paralel bir şekilde kazanım elde edileceğinden şüphe duymuyoruz. Ayrıca atılması gereken adımlar, hızlı ve kalıcı çözüm bekleyen sorunlarımız mevcuttur. Bu sorunları ve çözüm yollarını değişik platformlarda dile getiriyor ve takipçisi oluyoruz. Yukarıda temas ettiğim sorunların yanında; İstihdam, gelir dağılımı adaletsizliği, kurumlarda kreş hizmeti konuları ile enflasyon altında yok olan promosyon tutarlarının revize edilmesi gibi konularda bir an önce kalıcı çözümler ve sürdürülebilir tedbirler alınmasını talep etmekteyiz. Hâsılı; insanlarının mutlu ve huzurlu olduğu bir Türkiye için hep birlikte mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi, insan olma sorumluluğu gereği vermeye, Erdemli bir Sendika inşası için sürdürmeye kararlıyız. Yaşanabilir bir dünya için erdemli mücadelemize, ülkemize ve ilimize olan sorumluluklarımızın bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz. Şairin söylediği gibi; “Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız!” İstikamet üzere hüküm giydiğimiz bu uzun yolda, sizlerle birlikte, hep birlikte yürüyeceğiz. Programımıza teşriflerinizden dolayı tekrar teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.  Tekgüzel, konuşmasının ardından katılımcıları selamladı. Konuşmaların ardından katılımcılar onuruna ikram edilen yemekler yenildi. Program aile fotoğrafları ile sona erdi.