TALEBİMİZ YÜZDE 54 ZAM ORANIDIR

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 02:01
  • Muhabir :

Sağlık Çalışanları Sendikası Hatay İl Temsilcisi Burhan Daşkın, Dörtyol Devlet Hastanesinde gerçekleştirdiği açıklamada memur maaş zammının %30 olmasını kabul etmediklerini söyledi.

TALEBİMİZ YÜZDE 54 ZAM ORANIDIR

Dörtyol Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen Sendika Üyeleri en az yüzde 54 zam oranı olduğunu söylediler.

Üyeler adına açıklama yapan Sağlık Çalışanları Sendikası Hatay İl Temsilcisi Burhan Daşkın, Memur zammından mutlu olan ve bunu bir başarı gibi gösteren kesim Yetkili Sendika ve Başkanları olduğunu iddia ederek “Makam ve koltukları sağlamlaştırmak için her zamanki gibi sahanın beklentisinden uzak bir Memur zammını kabul etmiş, sessiz kalmışlardır” dedi.

Daşkın, enflasyon oranının zam olmadığını aktararak “Verilen %13 lük zam ise verilmesi beklenen zam oranının 4/1’nin bile altında kalmaktadır. Son iki toplu sözleşmede sahanın beklentisini alamayan yetkili sendika ve başkanları yine sahayı hezimete uğratmış ve hiçbir kazanım elde edememiştir.

Biz Sağlık Çalışanları Sendikası olarak kamu ve sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda yaşaması ve çalışması gerektiğini, yeniden değerleme oranının % 122, asgari ücret zammının % 54 olduğu ülkemizde  memur maaş zammının %30 olmasını kabul etmiyor alkışlamıyoruz talebimimiz en az %54 zam oranıdır.  Bizler Sağlık Çalışanlarının Sendikası olarak her zaman her koşulda sağlık emekçilerinin hak ve taleplerini alanlarda haykırmaya devam ettik edeceğiz. Bizler Sağlık emekçilerinin yanı başındayken Memur Sen e bağlı Yetkili Sağlık Sen ne mi yapıyor? Onlar kendi menfaatlerinin, koltuk kapmaların, torpil yapmaların derdindeler. Onlar üyelerinin aidatlarıyla, ballı maaşlar almakta, lüks makam araçlarıyla caka satmaktadırlar. Sahanın sorunlarından uzakta şatafat içinde, makam mevki peşinde koşmakla sendikacılık oynayanlara buradan bir kez daha sesleniyoruz. Artık mogingle, üç kuruş sendika ödeneğiyle sağlık çalışanlarına pranga vuramazsınız. Saha artık sizi de kibrinizi de, torpilinizi de istemiyor. Saha artık her koşulda yanında olan makam derdine düşmeyen, sadece sendikacılık yapan gerçek sendikalara geçiyor” dedi. (Haber Merkezi)