STK’LARDAN ANLAMLI DESTEK - Hatay Gazetesi

STK’LARDAN ANLAMLI DESTEK

  • Eklenme Tarihi :02.05.2024 | 19:04
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

STK’LARDAN ANLAMLI DESTEK

Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla Defne İlçesi’nde başlattığı kan bağışı kampanyasına Hatay’da faaliyet gösteren Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Platformu ve Birleştirici Dernekler Federasyonu destek vererek bir kez daha toplumsal dayanışma örneği sergilediler.

 

Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Platformu Başkanı Ali Kılıç ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri ile Birleştirici Dernekler Federasyonu Başkanı Meryem Üs ve yönetim kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek vererek bir kez daha toplumsal dayanışma örneği sergilediler.

Toplumsal dayanışma ile her insani ihtiyaçlar için her zaman ellerinden gelen katkıyı vereceklerini belirten Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Platformu Başkanı Ali Kılıç ile Birleştirici Dernekler Federasyonu Başkanı Meryem Üs, “Hastalarımızın kan ihtiyaçlarının karşılanması konusunda büyük bir özveri ile gönüllülük esasına dayalı olarak başarılı çalışmalar yapan Türk Kızılayı Hatay Şubesi’nin kan bağışı kampanyasına sessiz kalmamız mümkün değildir. Sağlık için hastanelerde sağlık bekleyen hastalarımız inşallah verilen ve toplanan kan bağışlarıyla sağlıklı bir yaşama kavuşurlar. Toplumsal dayanışmayı daha fazla arttırarak elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştular.