SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER?

  • Eklenme Tarihi :24.06.2022 | 11:01

Uzman bir cilt doktoruna gittiğinizde size şu yöntemleri tavsiye edebilir: İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans, IPL lazer.

SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER?

Bu yöntemler kısa sürede yanıt alabileceğiniz yöntemlerdir. Ancak yapılan testler sonucunda en sağlıklı yolun her zamanki gibi doğal yöntemler olduğu ortaya çıkmaktadır. Evde uygulayabileceğiniz kimyasal yerine daha sağlıklı yöntemler cildiniz için iyi olacaktır. Sivilce izleri için krem kullanmaya bütçeniz yetmiyorsa sivilce izlerinden kurtulmak için şu yöntemleri evde uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler sivilce izi kremi ile aynı etkiyi verebilir.

 

GÜL SUYU MASKESİ

Cilt temizleme de akla gelen ilk bitkisel yöntemlerden biri gül suyudur. Cilt temizlemek için birebirdir. "Yüzdeki sivilce izi nasıl geçer?" sorusunun yanıtı arayanlar için işte gül suyu maskesi tarifi: 110 ml gül suyu, iki yemek kaşığı balı, iki yemek kaşığı şekeri ve eczaneden alabileceğiniz E vitamini (iki yemek kaşık) bir kaba koyarak karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırarak cildinize uygulayın. Ortalama 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bunu yapın. En son olarak ise ılık bir su ile cildinizi temizleyin. Sivilce izlerine ne iyi gelir? Diyorsanız limon maskesini tavsiye ediyoruz. Yapımı çok basit olan bal tarifini verelim: 1 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı bir kaba koyarak karıştırın. Bu karışımı 3-4 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ısısı 40 dereceye kadar gelene kadar bekleyin. Daha sonra sıkıntı olan bölgeye sürerek 15 dakika bekletin. Sonra ılık su ile temizleyin.

BAL VE ELMA MASKESİ

Sivilce izleri için maske tarifinde size bir başka yöntemi sunacağız. Elma ve bal karışımı cildinizde vitamin etkisi yaratacak. İşte tarifimiz: Öncelikle bir adet elma ve dört yemek kaşığı bal lazım. Elmayı iyice rendeleyip krem kıvamına getireceğiz. Dört yemek kaşığı balı elmanın üzerine dökerek karıştıracağız. Cildimize hafif şekilde sürerek 10-15 dakika bekleyeceğiz. Ardından su ile yıkayıp temizleyeceğiz. (Haber Merkezi)