Şifa Deposu Sütlü Limonata

  • Eklenme Tarihi :11.10.2022 | 11:04

Limonatayı eminiz sevmeyenimiz yoktur. Asidik yapısı ve içerisinde bulunan C vitamini ile güçlü bir antioksidan görevini yerine getiren Limonatayı Tarihi Uzun Çarşı’da bir çok noktada bulabiliyorsunuz.

Şifa Deposu Sütlü Limonata

Ama Sütlü Limonatayı sadece bir noktada buluyorsunuz.Evet yanlış duymadınız Sütlü Limonata. Bizde ilk defa duyduğumuz ve farklı bulduğumuz bu lezzeti yerinde tatmak üzere soluğu Tarihi Uzun Çarşı’da aldık.

Sütlü limonata lezzetini yapan tek kişi olan İsmail Balcıoğlu’nu  mütevazi tezgahında ziyaret ettik.İsmail Usta nedir bu Sütlü Limonata dediğimizde bir bir bu lezzetin faydalarını saymaya başladı bize.İsmail Usta:” Limon ve süt mucizesi dediğim bu lezzet Mide hasarını onarmasının yanında bağırsakları düzenler ,Eklemlere iyi gelir, Bağışıklığı güçlendirir. İşte böylesine faydalı bir lezzeti yaz ayları boyunca 15 yıldır aynı noktada satışa sunmaktayım.Sütlü Limonatamızın daimi müşterileri mevcuttur.Hatta şunu eklemek isterim ki bir bardak içen lütfen bir bardak daha hazırlar mısınız ? der bana genelde.Bu gibi durumlara alışkınım ben. Bir de Sütlü Limonatanın formülünü sorarlar bana onun içinde formülü bizde saklı derim müşterilerime.Sütlü Limonata konusunda  yaptığım araştırmalar ve denemeler neticesinde doğru kıvamı yakaladım ben.Tamamen doğal ürünleri kullandığım lezzetimizde ölçülerde her gün aynı orandadır.Doğru kıvamı  müşterilerimin memnuniyetinden anlıyorum.Hijyen olmazsa olmazımdır. Orta boy bardağı 7.5 TL biraz daha büyük olan bardağı 10 TL’den satmaktayım.Müşterilerimin her daim lezzetli Sütlü Limonata içmeleri için elimden geleni yapmaktayım.Bu lezzet soğuk olarak tüketiliyor.Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde içine attığım buza ilave olarak termosun etrafına da buz yerleştirdiğimde ürünümüz dondurmamsı bir kıvama gelmekte bu şekilde de çok beğenilmektedir.Hala bu eşsiz lezzeti tatmayanlar varsa Tarihi Uzun Çarşı Yeni Cami kapısı yanındaki tezgahıma buyursun gelsinler.

Sütlü Limonatanın yanında Şalgam ve Meyan Şerbeti satışımızda vardır.Kış mevsimine girdiğimizde bu ürünlerimizin yerini günlük taze  sıkma Nar, Portakal ve Greyfurt sularımız almakta ve vatandaşlarımıza bol bol  vitamin vermekteyiz.Haftanın her günü hizmet verdiğim tezgahıma herkesi bekliyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)