SEDASYONLU SAÇ EKİMİ

  • Eklenme Tarihi :25.06.2022 | 11:12
  • Muhabir :

Sedasyonlu saç ekiminde, yarı uyku halindeyken baş bölgesine yapılan anestezik iğneler ile saç ekilecek alan tümüyle uyuşturuluyor. Böylece hiçbir kaygı duymadan, acı veya sızı hissetmeden uygulama tamamlanabiliyor.

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ

Ameliyat korkusu ve iğne fobisi olan, kan görmeye dayanamayan kişilerin saç ekimi yaptırabilmesini sağlayan sedasyonlu saç ekimi, hastaların hiçbir acı hissetmeden gür, doğal, kalıcı ve sağlıklı saçlara kavuşmasına imkan tanıyor. Sedasyonlu saç ekimi; tüm dünyada en çok tercih edilen güncel saç ekimi uygulamalarından safir FUE saç ekimi ve DHI Robotik saç ekimiyle kombine bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

 

HAFİF BİR UYKU HALİ

Günümüzde saç ekim işlemlerinin neredeyse tamamı artık sedasyon altında, işlemi yaptıracak kişinin hem uygulama sırasında kaygı düzeyini azaltmaya yarayan, hem de saatler sürebilen saç ekim işlemini daha acısız bir şekilde geçirmesine olanak sağlayacak şekilde yapılabiliyor. Sedasyon, en basit anlamıyla, çeşitli tıbbi ve medikal prosedürlerde ağrı ya da rahatsızlık verecek girişimlerden önce kişiye anestezi hekimi tarafından sakinleştirici ilaç uygulanması olarak özetlenebilir. Sedasyonda kişiye damar yolundan ağrı kesici ve hafif sersemletici ilaç kombinasyonları uygulanıyor. Bu ilaçlar hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturuyor. Kişi, bilinci açık ve konuşabilir durumda saç ektirebiliyor. Sedasyon; FUE, Safir FUE ve DHI gibi saç ekim operasyonlarında kullanılabiliyor.

ANESTEZİ HEKIMİ UYGUN DOZU BELİRLİYOR

Saç ekiminde sedasyon uygulaması yaklaşık 1-2 dakika sürüyor. Saç ekimi operasyonu öncesi kişiye damar yolu açılıyor ve buradan bir anestezi hekimi tarafından uygun dozda ve uygun ilaçlar seçilerek veriliyor. Kişi, bilinci açık olarak hafif bir uyku hali yaşıyor. Böylelikle lokal anestezi için baş bölgesine yapılacak olan iğneleri kesinlikle hissetmiyor. Sedasyonun etkisiyle yaşanan bu yarı uykulu hal, birkaç dakika sürüyor. Sonrasında hasta sanki kısa bir şekerleme yapmış gibi uyanıyor. Bu sürede lokal anestezi etkisini göstermeye başlamış oluyor. Sedasyonlu saç ekimi; iğne görmeden, hiçbir acı duymadan; heyecan, baskı ve stres hissetmeden saç ekimi işlemi için hazır olmanızı sağlıyor.

FUE, DHI VE TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİNDE SEDASYON UYGULAMASI

SEDASYONLU saç ekiminde, siz yarı uyku halindeyken baş bölgenize yapılmış olan anestezik iğneler sayesinde saç ekiminin yapılacağı alan tümüyle uyuşuyor. Böylece hiçbir ağrı, acı veya sızı hissetmeden, konforlu bir biçimde saç ekimi işlemi gerçekleştirilebiliyor. Sedasyonlu saç ekimi; safir FUE saç ekimi, DHI robotik saç ekimi veya saç kaybı yaşayan kadınların gözdesi olan tıraşsız saç ekimi uygulamasıyla kombine bir şekilde yapılabiliyor. Sizin için en doğru saç ekimi yöntemini gerekli konsültasyonları yaptıktan sonra doktorunuz belirliyor. Tüm dünyada başarıyla ve güvenle uygulanan güncel bir uygulama olan bu yöntem, hem saç ekimi yaptıran kişiye hem de doktora bu süreçte büyük bir konfor ve kolaylık sağlıyor. Hastalar sedasyonlu saç ekimiyle saçsızlık sorununu ve bunun yarattığı sosyal ve psikolojik problemleri geçmişte bırakıyor. (Haber Merkezi)