Otizmli çocuklara anlamlı hediye - Hatay Gazetesi

Otizmli çocuklara anlamlı hediye

  • Eklenme Tarihi :08.06.2023 | 12:09
  • Muhabir :

20 yıldır Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı olan çocuklar, gençler ve ailelerine umut olmak için çalışan Tohum Otizm Vakfı'na Babalar Günü için yapılacak her bağış otizmli çocukların eğitimine destek oluyor.

Otizmli çocuklara anlamlı hediye

Otizm Spektrum Bozukluğu yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan gelişimsel bir farklılık. Bugün son yapılan araştırma verilerine göre her 36 çocuktan 1'inin otizm riski ile doğduğu tahmin ediliyor. Toplumda görülme sıklığı gittikçe artan otizmin tek çaresi erken tanı ve nitelikli yoğun özel eğitim.

20 yılda gerek Tohum Otizm Eğitim Kurumları'nda okuyan öğrencileri gerekse yurt çapında yaptığı projeler ile 760.987 otizmli çocuğun ve ailesinin hayatına dokunan Tohum Otizm Vakfı, Babalar Günü'nü daha anlamlı hale getirerek otizmli çocukların geleceğine umut olmaya devam ediyor.

Türkiye'de otizm spektrum bozukluğu olan çocukları erken tanı ve eğitim ile topluma kazandırmayı, otizmli çocuklar ve ailelerinin eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şartlarda yararlanabilmelerini amaçlayan Vakfın web sitesinde (www.tohumotizm.org.tr) Tohum Otizm Vakfı sertifika bağışları bölümünden bağışta bulunarak babanız adına özel bir sertifika oluşturabilirsiniz. Tohum Dükkan sitesini ziyaret ederek (www.tohumdukkan.com) babanıza özel bir hediye alabilir, Tohum Otizm Vakfı'nın eğitim çalışmalarını destekleyebilirsiniz. (Haber Merkezi)