Mobil Sosyal Hizmet Aracındaki görevliler bilgilendirdi

  • Eklenme Tarihi :06.12.2022 | 10:19

Mobil Sosyal Hizmet Aracında SHM Müdürü, 7 ASDEP Personeli, 1 Güvenlik Personeli, 1 şoför ve Toplum Yararına Program kapsamında Müdürlükte görevli 1 personel ile vatandaşlara hizmet verdi.

Mobil Sosyal Hizmet Aracındaki görevliler bilgilendirdi

 

Hatay Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Mobil Sosyal Hizmet Aracı Reyhanlı'da hizmet verdi. Afet ve acil durumların yaşanmadığı dönemlerde, Sosyal Hizmet Merkezlerinin sunduğu hizmetlere ulaşım zorluğu çekilen yerleşim yerleri, mevsimlik tarım işçileri ve sığınmacı-mültecilerin yaşadığı alanlar ile sosyal sorunların yoğun olduğu bölgeler öncelikli olmak üzere, Sosyal Hizmet Merkezlerince sunulan hizmetlere vatandaşların daha kolay ulaşması, sosyal sorunlar ile risklerin daha fazla yaşandığı yerleşim bölgelerinde özellikle koruyucu ve önleyici sosyal hizmet faaliyetlerin yürütülebilmesi amacıyla Mobil Sosyal Hizmet Araçları görevlendirildi.

Söz konusu Mobil Sosyal Hizmet Aracı Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Reyhanlı Sosyal Hizmet Merkezine tahsis edilDİ.

Mobil Sosyal Hizmet Aracında SHM Müdürü, 7 ASDEP Personeli, 1 Güvenlik Personeli, 1 şoför ve Toplum Yararına Program kapsamında Müdürlükte görevli 1 personel ile vatandaşlara hizmet verdi.

Mobil Sosyal Hizmet Aracı günlük çalışma programı kapsamında; çocuk işçiliğinin olabileceği işlek bir cadde olan Adabucak Mahallesi Reşit İhsan Caddesinde/Kapalı Pazar alanında, Reyhanlı Sosyal Hizmet Merkezi’nin hizmet verdiği Kumlu ilçesinde kentin işlek meydanları olan Atatürk Caddesine/Açık Pazar Yerine ve öğleden sonra Kumlu Belediyesi önünde, Reyhanlı’da sosyo-ekonomik düzeyi düşük seviyede olan ve dezavantajlı ailelerin yoğunlukta olduğu Esentepe Mahallesi ve Bağlar Mahallesi Mahmut Ekmen Caddesinde/Pazar yerinde, Reyhanlının işlek caddelerinden biri olan Yeni Mahalle Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinde/Kapalı Pazar Alanında öğleden sonra ise sığınmacı-mülteci nüfusun yoğun olarak faaliyet gösterdiği Reyhanlı İlçe Göç İdaresi önünde konuşlandırıldı. Söz konusu mekânlarda koruyucu ve önleyici sosyal hizmet faaliyetlerin yürütülebilmesi adına gerekli tanıtım ve yönlendirme çalışmaları yapıldı.

Mobil Sosyal Hizmet Aracının görevli olduğu tarihlerde, Bakanlığın hizmet modellerini tanıtma ve vatandaşlarımızı yönlendirme kapsamında Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinde 2 bin 688 broşür dağıtılırken bin 596 vatandaş ilgili kurumlara yönlendirildi. (Haber Merkezi)