KIZILAY’DAN YETİMLERE İFTAR

  • Eklenme Tarihi :21.04.2022 | 10:26

Dünya Yetimler Gününde Kızılay’dan Yayladağı’ndaki yetimlere iftar programı düzenlendi.

KIZILAY’DAN YETİMLERE İFTAR

Ramazan ayının 15. Gününe denk gelen Dünya yetim gününde Kızılay Hatay Şubesi ve Yayladağı Kızılay temsilciliği ile  Yayladağı’nda  500 yetim çocuk ve annelerine  hem iftar hemde etkinlik yaptı.

Yüzlerce çocuğun olduğu kampta iftar sevincinin yanında çocuklar için hazırlanmış etkinliklerde vardı. Palyaço gösterisi, çeşitli oyunlar, giyim yardımı, pamuk şeker , kitap ve meyve suyu, kek gibi ikramlarda bulunuldu.

Kızılay bu etkinliğiyle yüzlerce yetimin yüzünü güldürürken,  program için gerek destekte bulunun kızılay üyeleri,  gerek bağış yapan hayır sever ve bağışçılara teşekkür eden Kızılay Hatay Şube Başkanı Ş.Kudret Özbakış;  Dünya yetim gününde bize bu hazzı ve sevinci yaşatmamıza vesile olan ve beraber eşlik eden tüm üyelerle daha çok mazlum, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olacaklarını her geçen gün Gönüllülerle beraber daha güçlü ve daha fazla kapsamlarda hizmet edeceklerini söyledi.

Kızılay Yayladağı Temsilcisi Mehmet Kalkan ev sahipliğinde yapılan Programa Kızılay Hatay Şube başkanı Ş. Kudret Özbakış, Antakya Kızılay şube Başkanı İsmail Duyar,  Defne Kızılay Şube Başkanı Abdullah Sait Önal ve Kızılay Hatay Şube yönetimi katıldı. (Haber Merkezi)