KIZILAY’DAN DİŞ FIRÇASI VE DİŞ MACUNU

  • Eklenme Tarihi :22.05.2023 | 11:07
  • Muhabir :

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay’ın İskenderun ilçesinde harekete geçerek bölgedeki öncelikli ihtiyaçları karşılayan Kızılay Şubesi, şimdi de çadır kentlerde yaşayan depremzedelere diş fırçası ve diş macunu ulaştırıyor.

KIZILAY’DAN DİŞ FIRÇASI VE DİŞ MACUNU

Depremin ilk günlerinden buyana değişen öncelikleri çeşitlendiren Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi, ağız ve diş sağılığında çok önemli olan, gereksinimleri depremzedelere ulaştırmak için çalışma başlattı. Depremzedelerin yiyecek içeceklerin yanı sıra giyecek, ayakkabı ve kıyafet yardımlarını da sürdürdüklerini belirten Kızılay İskenderun Şube Müdürü Seden İlhan, ekiplerin şu günlerde depremzedelerin özellikle diş fırçası ve macunu ihtiyacını karşıladığını söyledi. 

DESTEK SAĞLAYACAĞIZ

Kızılay ekiplerinin, çadır ve konteyner kentlerde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, diş fırçası ve macunu yardımında bulunduğunu aktaran Seden İlhan “Son 10 gündür çadır kentteki vatandaşlarımıza diş fırçası ve diş macunu dağıtımımızı yapıyoruz. 10 gündür 10 bin 500 kişiye ulaştık. Çadırlar bittikten sonra okullarımıza dönüş yapacağız. Okuldaki öğrencilerimiz için diş macunu diş fırçası ayakkabı ve kıyafet olarak dağıtımlarımıza devam ediyoruz. Bazı çadır kentlerimizde yemek dağıtımı yapılıyor. Bazı şirketlerimizde çadır kentlerimizde yemek dağıtımını bırakmış durumda oradaki çadır kentlerimize ve konteyner kentlerimize gıda ve hijyen olarak destek sağlayacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)