KANSER HASTALARI BİRLİKTE İFTAR YAPTI, SAĞLIK DİLEDİ - Hatay Gazetesi

KANSER HASTALARI BİRLİKTE İFTAR YAPTI, SAĞLIK DİLEDİ

  • Eklenme Tarihi :08.04.2024 | 16:03
  • Muhabir :Haber Merkezi

Lösev Adana’dan Hatay’da Geleneksel İftar Buluşması

KANSER HASTALARI BİRLİKTE İFTAR YAPTI, SAĞLIK DİLEDİ

Yıl boyunca Lösemi ve kanser hastalarına ayni ve nakdi yardımlarını ulaştıran LÖSEV, Ramazan Ayı’nda bağışçılarının destekleriyle bir taraftan hastalarının iftar sofralarına sıcak yemekler ulaştırırken diğer taraftan düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla, yüzlerce kanser hastasını aynı masa etrafında bir araya getiriyor.

 

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, Ramazan Ayı’nın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma ruhunu lösemi ve kanser mücadelesi veren hastalarının evlerine taşımakla kalmıyor, düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla kanser hastalarıyla aynı masada bir araya geliyor. LÖSEV, yüzlerce kanser hastası ve ailesinin katıldığı büyük iftar yemekleri ile kanser hastalarına moral vermeyi, dayanışma duygusunu yaşatmayı, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinde kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, LÖSEV Adana İrtibat Ofisi tarafından Hatay’da düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde, lösemi ve kanser hastası çocuklar ve aileleri ile birlikte yetişkin kanser hastaları ve iyileşmiş gençler bir araya geldi.

LÖSEV Adana İl Koordinatörü Betül Özgüven, iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “LÖSEV 25 yılda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu arttırarak her geçen gün daha fazla çocuğun ve ailenin yüzlerini güldürüyor. İnsanlar arasında yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğin güçlenmesine katkı sağlayan paylaştığımız sofralardır. Ramazansa sevgidir, hoşgörüdür, şükürdür. Bu güzel akşamda hep beraber büyük bir sofraya oturuyoruz.  Ramazanı birlikte bir aile olarak paylaşmaktan da oldukça mutluyuz. Bizler, sizlerin yanınızda olduğumuzu ve her zaman desteğimizi hissetmenizi bilmenizi istiyoruz. Sizler, LÖSEV için çok değerlisiniz. Birlikte, sevgi ve dayanışma ile her zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bu iftar yemeği, sadece bir yemek değil, aynı zamanda bir araya gelme ve birlikte olma fırsatıdır. Birbirimize güç vermek ve moral sağlamak için buradayız. Bu sebeple Büyük LÖSEV ailemizin iftar yemeği programına hepiniz hoşgeldiniz. Şimdiden Oruçlarımızı Allah kabul etsin, herkese iyi iftarlar diliyorum.”

Fitre, Fidye ve Zekâtlarınızla Önce Çocuklar İyileşsin

Ramazan ayı boyunca yapılan fitre, fidye bağışları ile kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok gıda desteği ailelerin evlerine kadar gönderiliyor. Ayrıca Zekât bağışları ile sosyal hizmet uzmanlarınca yoksunluğu tespit edilmiş lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve annelerinin banka hesaplarına 12 ay boyunca nakit yardım olarak iletiliyor. Tüm bu desteklerin yanı sıra LÖSEV’in LÖSANTE Hastanesinde ise ihtiyaçlı lösemi ve kanser hastası çocuklara tamamen ücretsiz tedavi sunuluyor. Ramazan Bayramı bağışlarıyla yoğun bakımdan kan ve trombositlerine, yurtdışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolaplarına kadar Lösemili Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.