KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

  • Eklenme Tarihi :17.04.2024 | 13:58
  • Muhabir :MURAT MUTLU

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından organize edilen ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla hayata geçirilen kan bağışı kampanyası Antakya Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi. 

Antakya Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Hüseyin Kimyonoğlu, Türk Kızılayı önceki dönem Hatay Şube Başkanı ş. Kudret Özbakış, Belediye Başkan Yardımcıları, Sendika Başkanları ve üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi. 

KİMYONOĞLU: “KAN ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyası hakkında bilgiler veren Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Hüseyin Kimyonoğlu, “Kış şartları ve Ramazan ayında kan bağışlarının düştüğü kan stoklarını belirli bir seviyenin üzerine çıkarmayı ve düzenli bağışı özendirmeyi hedefleyen Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından Hatay çapında ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla kan bağışı kampanyamızı başlattık. Ülkemizdeki düzenli kan bağışı oranı hala dünya ortalamasının altında seyrederken kan bağışları mevsim şartlarından da etkilenebiliyor. Kendini sağlıklı ve iyi hisseden, kan bağışı uygunluk şartlarını karşılayan kişilerden kan bağışını kabul eden Türk Kızılayı Hatay Şubesi, ülke çapında 300’den fazla mobil ve sabit ekip ile kan bağışı almaya devam ediyor. Türk Kızılayı Hatay Şubesi olarak Hatay bölgesinin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerini günlük sabit noktalarımızdan ve gezici noktalarımızdan alınan kan bağışları ile tüm hastanelere ulaştırılarak kan ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Tüm Hatay halkımıza geçmişten bugüne kadar kan bağışlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, kan bağışı kampanyamıza desteklerini eskisinden fazla yine vereceklerini ümit ediyorum. Bu manada Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır diyoruz. Kan Bağışı Kampanyamıza desteklerinden dolayı Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar’a ve tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

YAPAR: “ANTAKYA BELEDİYESİ OLARAK KIZILAY’IN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Sosyal proje anlamında sürekli ihtiyacımız olan Kan Bağışı Kampanyamızı belediye hizmet binamızın bahçesinde gerçekleştiriyoruz. Öncelikle gerekli hazırlıkları ve çalışmaları tamamlayan Türk Kızılay Hatay Şube Başkanımız Hüseyin Kimyonoğlu nezdinde tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Duyarlı toplum bilincinin oluşması açısından çok önemli bir çalışma olan bu etkinlik bir can kurtaran, bir toplumun hayatını kurtarıyor anlamında değerlendirilebilir. Bu manada yapılan kan bağışı ve hizmet anlayışının ülkemiz için çok faydalı olduğuna inanıyoruz. Bizler Antakya Belediyesi olarak bu dönem Kızılay’ın her daim yanında olacağız. Her ortamda belediyemizin tüm imkanları ölçüsünde Kızılay’a destek olmak bizlerin temel görevleri arasında yer alacaktır. İnşallah yapacağımız hizmet dönemi içerisinde daha da kaliteli bir çalışma ile birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Kızılay tarafından başlatılan Kan Bağışı kampanyası Odabaşı Mahallesi'nde bulunan Ek Hizmet Binamızın bahçesinde üç gün süreyle devam edecek. Katılımlarından dolayı tüm iştirakçilere teşekkür ediyor, duyarlı vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” diye konuştu. 

SENDİKA BAŞKANLARI, MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla Antakya Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına Bayındır Memur-Sen Hatay Şube Başkanı Hüseyin Tutar ve üyeleri, Antakya’nın çok sayıdaki mahalle muhtarları, belediye personelleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışında bulunan vatandaşlara Tük Kızılayı Hatay Şubesi tarafından meyve suyu ve soda ikram edildi.

Haberin Videosu