HEMŞİRE ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ - Hatay Gazetesi

HEMŞİRE ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

  • Eklenme Tarihi :26.04.2024 | 17:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

HEMŞİRE ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Acil Yardım ve Afet Yardımı Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Hemşirelik bölümünde öğrenim gören birinci sınıf öğrencileri için Üniforma Giyme Töreni düzenlendi.

 

Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Asena Çiğdem Doğramacı özverili çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik ederek, programına gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirdiği konuşmada sağlık çalışanlarının önemine değinen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Can: “Gerek deprem gerekse pandemi döneminde sağlık hizmeti sunan mesleklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Sağlık çalışanlarımız büyük bir özveriyle çalışarak birçok hayatı kurtardılar. Onların fedakârlıkları ve cesaretleri, toplumun sağlığını korumak için verdikleri mücadele takdire şayan. Onlar, bu zorlu dönemde gerçek kahramanlar olarak öne çıktılar. Bugün giyeceğiniz beyaz önlüklere, temizliğin ve saflığın ifadesi olan bembeyaz olarak yaşamlarınız boyunca leke sürdürmeyeceğinize yürekten inanıyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından üniforma giyme törenini geçildi. Acil Yardım ve Afet Yardımı Bölümü öğrencilerine üniformaları HMKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Can, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerine Prof. Dr. Asena Çiğdem Doğramacı tarafında giydirilirken, Hemşirelik Bölümü öğrencilerine kartları Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi İpek Köse Tosunöz tarafından takıldı.