Hatay'da Talasemi Günü Kutlaması - Hatay Gazetesi

Hatay'da Talasemi Günü Kutlaması

  • Eklenme Tarihi :10.05.2024 | 10:56
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay'da Talasemi Günü Kutlaması

Talasemi ve  Orak hücre Anemisi konusunda bölgemizde yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları  Derneği 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü etkinlikleri kapsamında Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi Merkezinde bir kutlama programı düzenledi.

 

Hatay Kızılay ekibinin de destek verdikleri 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü kutlama etkinliğine Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Hasan Yetkin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Sıtkı Sönmez, Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay, Talasemi Merkezi Doktorları,Birimde tedavi gören hastalar ve aileleri katıldılar.

Saatler öncesinden rengarenk balonlar ile süslenen Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi Merkezinde pasta kesimi yapıldıktan sonra tüm katılımcılara ikramlar yapıldı. Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Hatay Kızılay ekibi tedavi gören çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler dağıttılar.

Geeneksel olarak gerçekleştirdikleri 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü kutlama etkinliğini bu yılda gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Hasan Yetkin açıklamasında:” Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi Merkezinde tedavi gören hastalarımıza bir nebzede olsa moral ve motivasyon olması amacı ile düzenlediğimiz kutlama programımızı bu yılda en güzel biçimde gerçekleştirmenin heyecanını yaşadık.Hasta ve hasta aileleri ile keyifli zamanlar geçirdiğimiz programımızda ikramlarımızın yanı sıra hediyeler de dağıttık.Hastalarımızın son derece eğlendikleri 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü kutlama programımıza katılımlarından dolayı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Sıtkı Sönmez’e, Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay’a, Değerli hocalarımıza, Talasemi Merkezi ekibine, Kan Transfüzyon Merkezi ekibine, Halk Sağlığı temsilcilerine, Kızılay Hatay İl Başkanlığına, Hasta ve Hasta ailelerine teşekkür ediyor,özverili çalışmalarından dolayı HATODER Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Hasta aileleri çocuklarının mutluluğu için böylesine güzel bir program düzenleyen Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğine teşekkür ettiler.