ESNEK ÇALIŞMA ÖNERİSİ

  • Eklenme Tarihi :07.06.2023 | 11:26

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Mehmet Kayhan 6 Şubat depremi travmasını atlatamayan sağlıkçıların bina ve kapalı ortam korkularını işaret ederek İskenderun Devlet Hastanesinde, esnek çalışma önerisini dile getirdi.

ESNEK ÇALIŞMA ÖNERİSİ

Yüzyılın felaketi depremlerin Hatay’ın İskenderun ilçesinde Devlet Hastanesi A blokta yaşanan yıkımda büyük kayıpları olan sağlık çalışanları üzerinde bıraktığı etkinin sürdüğünü belirten Mehmet Kayhan yaptığı açıklamada,  “Bilindiği gibi 6 Şubat felaketinden bu yana depreme maruz kalan sağlık çalışanları canla başla görev yapmaktadır. Depremden kalan ‘yüksek ve kapalı ortam’ korkusu her çalışanı huzursuz etmektedir” dedi.

KALACAK YER SORUNU BAŞLI BAŞINA DERT

Kalacak yer sorunun da başlı başına büyük dert olduğuna vurgu yapan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Mehmet Kayhan “Yıkılan A blok çalışanlarını B/blokta aynı binada çalışmaya zorlamak nasıl bina yöneticilik anlayışıdır, anlamakta zorlanıyoruz. Önerimiz servis sorumlularına esnek çalışma programını yaptırıp uygulamasını sağlamaktır. Çünkü bazı servislerde çalışan sayısı hasta sayısının bir kaç katı olabilmektedir. Yeni atanan arkadaşlar işe başlamadan il içi tayin ve görevlendirmeler yapılmalıdır. Yeni Atanan Arkadaşların Görev Yerleri Kura İle Saptanmalıdır. Böylece herkesin Hatay’ımıza hizmet etmesi sağlanmalıdır. Hatay bizim için Türk Milletinin mirası Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Biz bu emaneti sonsuza kadar korumaya kararlıyız, biran önce eski günlerine döndürmek için var, gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)