ESKİ ACİL SERVİS POLİKLİNİĞE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ - Hatay Gazetesi

ESKİ ACİL SERVİS POLİKLİNİĞE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

  • Eklenme Tarihi :21.04.2024 | 10:55
  • Muhabir :Haber Merkezi

ESKİ ACİL SERVİS POLİKLİNİĞE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Hatay’ın İskenderun ilçesi Dumlupınar Mahallesinde 6 Şubat depremine kadar hizmet veren Devlet Hastanesi binasının yerinde Kıymet Yazıcı Semt polikliniği olarak 8-9 branşta doktor muayene hizmeti vermeye başladı.

 

İskenderun halkına uzun yıllar hizmet veren SGK eski hastane binasının deprem felaketinde bir bölümünün yıkılması, ağır hasarlı kısmının da tamamen enkazının kaldırılmasıyla, Acil Servis olarak kullanılan yerde düzenleme yapıldı. Çeşitli branşlarda muayene hizmetlerine başlanmasıyla eski Dupmupınar Sosyal Güvenlik Kurum Hastanesi Acili Servisi Kıymet Yazıcı Semt Polikliniğine dönüştürüldü.

Bir süredir Semt Polikliniği hizmetleri verilen yerin, kent halkına 8-9 braşta muayene hizmeti sunmasına karşın, İskenderunlular tarafından yeterince bilinmemesi nedeniyle bölgede bulunan eczacılar vatandaşı bilgilendirdi.

HASTALARIN BURAYA YÖNLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ

Eczacı Sergen Baş, eski adıyla SGK hastanesinin bulunduğu acil servisin semt polikliniği olarak halka hizmet verdiğini belirterek “Birçok vatandaşımız burayı bilmiyor. Yukarıdaki Yeni ve TOKİ acil durum hastanelerine yükleniyor. Göz, dahiliye, nöroloji, Kardiyoloji, iç hastalıkları, fizik tedavi, ortopedi, KBB (Kulak Burun Boğaz) ve Üroloji Muayene hizmetleri burada da verilmekte. Diğer hastaneler yoğun, buraya da yönlendirilmesini istiyoruz” dedi.

PAYLAŞMAK İSTEDİK

Eczacı Kevser Taşkıran da birçok hasta buranın hizmette olduğunu bilmediğini ifade ederek “Eczaneden ilaç alanlar burayı görünce, yine fark ediyorlar. 8 braşta doktor günlük muayene hizmeti sunuyorlar. Bir iki tahlilin henüz yapılamadığı SGK eski hastanesi Acil servisi bölgesi şehir merkezinde insanlarımıza çok rahat muayene hizmeti verebiliyor. Halkımızın burayı da kullanabileceklerini kamuoyu ile paylaşmak istedik” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIN BAŞLAMASINI TALEP EDİYORUZ

Eczacı Hakan Turgut ise İskenderun SGK esri Devlet Hastanesinin merkezi konumda, çok rahat buralara ulaşım sağlandığı için insanların burada bir hizmet beklediklerine dikkat çekerek “Geç kalınmış bir durum, biran önce faaliyete girip, tam kapasiteyle çalışması gerekiyor. İskenderun halkı da bu konudan dolayı da mustarip, yukarı (TOKİ)’ye çıkmada yollarda ulaşım sıkıntısı var. Bir İskenderunlu ve eczacı, bu ülkenin ferdi olarak bu hastanenin tam kapasiteli çalışma başlamasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.