ECZANE TEKNİSYENLERİ ATA’NIN HUZURUNDA - Hatay Gazetesi

ECZANE TEKNİSYENLERİ ATA’NIN HUZURUNDA

  • Eklenme Tarihi :29.04.2024 | 15:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

ECZANE TEKNİSYENLERİ ATA’NIN HUZURUNDA

Türkiye Eczane Teknisyenleri Derneği’nin kuruluşunun 6 yıl dönümü ve eczane teknisyenleri günü kutlama etkinlikleri kapsamında İskenderun Şubesi yönetimi ile üyeleri tarafından Atatürk’ün manevi huzuruna çelenk sunuldu.

 

Sağlık sektöründe vatandaşların ilaç tedarikinde çok önemli bir görevi yerine getiren, 6 yıl önce Teknisyenlik statüsü kazandıkları 26 Nisan, tüm yurtta Eczane Teknisyenleri günü olarak kutlanıyor. İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği de bugün Başkan Cemal Çelik, yönetim kurulu ve üyeleriyle birlikte ‘Eczane Teknisyenleri günü’ dolayısıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çelenk sundu.

Beş Temmuz Parkındaki anıt alanında düzenlenen törende saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından günün önemini belirten bir konuşma yapan İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, verdikleri mücadelenin sonucunda teknisyenlik haklarını kazandıklarını belirterek “Bugün Teknisyenler günümüzün 6 yılını kutluyoruz. Hakikaten bizler çok güzel işler yaptık Eczane teknisyeni olarak. Sağlık camiasının gizli kahramanlarıyız. Pandemi ve asrın felaketi depreminin ilk günlerinde yaptığımız çalışmalar kamuoyunda inanılmaz takdir topladı. Bizim amacımız halkımıza daha iyi hizmet vermek” dedi.