DERMATİT RİSKLERE KARŞI UZMANLAR UYARDI - Hatay Gazetesi

DERMATİT RİSKLERE KARŞI UZMANLAR UYARDI

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 12:41
  • Muhabir :Haber Merkezi

DERMATİT RİSKLERE KARŞI UZMANLAR UYARDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Gastronomievi ve Mustafa Kemal Üniversitesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi iş birliğiyle, El Hijyeni Günü dolayısıyla sağlık ve hijyen konularında toplumun farkındalığını artırmak amacıyla eğitim düzenledi.

 

UNESCO Gastronomievinde Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından "El Yıkamak Hayat Kurtarır" sloganıyla verilen eğitimlerde, HBB personellerine ve vatandaşlara yönelik etkili el yıkama yöntemleri, el antiseptiği ve lateks eldivenlerin doğru kullanımıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Katılımcıları günlük yaşamlarında ve mesleklerinde daha sağlıklı uygulamaları benimsemeleri konusunda teşvik eden MKÜ görevlileri, katılımcılara ayrıca genel mutfak hijyeni konularında da önemli bilgiler aktardı.

Sıcak su ile el yıkamanın dermatit risklere sebep olduğuna dikkat çeken uzmanlar; sıvı sabun ya da alkollü el antiseptiğinin avuç içi, el sırtı, parmak araları, tırnak yüzeyleri ve bileklerin her tarafına temas etmesi gerektiğini vurguladı.

HBB Gastronomievi yetkilileri, Hatay halkına hizmet verdikleri her tesiste kalitenin yanı sıra hijyen koşullarını da çok önemsediklerinin altını çizdi.

Haberin Videosu