DEFNE’DE KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ - Hatay Gazetesi

DEFNE’DE KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

  • Eklenme Tarihi :02.05.2024 | 11:54
  • Muhabir :MURAT MUTLU

DEFNE’DE KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla Defne İlçesi’nde hayata geçirilen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Kan stoklarının azalmasıyla birlikte harekete geçen Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından Defne İlçesi’nde organize edilen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Hüseyin Kimyonoğlu ve Antakya Belediye Meclis Üyesi Ş. Kudret Özbakış’ın da hazır bulunduğu kampanyaya Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ve Defneli vatandaşlar kan bağışında bulundular.

Kan Bağışı kampanyasının akşam saatlerine kadar süreceğini belirten Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Hüseyin Kimyonoğlu, “Hastalarımızın kan ihtiyacının karşılanması açısından azalan kan stoklarımızı duyarlı vatandaşlarımız sayesinde arttırmayı düşünüyoruz. Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyamıza Defneli vatandaşlarımızın yoğun ilgisini gördük. Akşam saatlerine kadar ekiplerimiz hazır durumda kan almaya devam edecekler. Kan bekleyen hastalarımızın umudu olmaya, ihtiyaçlarının karşılanması için her zaman çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza ve resmi kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.