BAKAN MEMİŞOĞLU İL SAĞLIK MÜDÜRLERİNİ TOPLADI - Hatay Gazetesi

BAKAN MEMİŞOĞLU İL SAĞLIK MÜDÜRLERİNİ TOPLADI

  • Eklenme Tarihi :07.07.2024 | 13:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

BAKAN MEMİŞOĞLU İL SAĞLIK MÜDÜRLERİNİ TOPLADI

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türkiye genelindeki 81 il sağlık müdürü ile çevrim içi bir toplantı düzenledi. Toplantıda, ülke genelinde sağlık hizmetlerinin durumu, ihtiyaçlar ve geleceğe yönelik planlamalar ele alındı.

Bakan Memişoğlu, toplantının açılış konuşmasında sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için sürdürülen çalışmalara değindi. Memişoğlu, “Türkiye genelinde sağlık hizmetlerini daha da ileriye taşımak için sürekli çalışıyoruz. İl sağlık müdürlerimizle birlikte sahadaki durumu yakından takip ediyoruz” dedi.

Toplantıda, her ilin sağlık hizmetlerine dair mevcut durumu, yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. İl sağlık müdürleri, kendi bölgelerindeki sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi verirken, karşılaşılan sorunları ve ihtiyaçları dile getirdi.

Prof. Dr. Memişoğlu, bu bilgileri değerlendirmek üzere bölgesel ve il merkezli ziyaretler yapacağını belirtti. “Sağlık hizmetlerinin yerinde değerlendirilmesi, ihtiyaçların daha iyi anlaşılması ve hızlı çözümler üretilmesi adına illerimizi ziyaret edeceğim” şeklinde konuştu.