AstraZeneca Türkiye LinkedIn Top Companies 2024 listesinde - Hatay Gazetesi

AstraZeneca Türkiye LinkedIn Top Companies 2024 listesinde

  • Eklenme Tarihi :19.04.2024 | 11:12
  • Muhabir :Haber Merkezi

AstraZeneca Türkiye LinkedIn Top Companies 2024 listesinde

Kariyer gelişiminin farklı unsurlarını ölçen LinkedIn verileriyle oluşturulan “Top Companies 2024” listesi, çalışanları uzun vadeli başarıya hazırlamak için kariyer fırsatları sunan şirketleri belirliyor. Türkiye'de çalışanların kariyerlerin geliştirebilecekleri en iyi 15 iş yerini ortaya koyan listede AstraZeneca Türkiye de yer alıyor.
 
İş dünyasının sosyal paylaşım platformu LinkedIn, Türkiye'de çalışanların kariyerlerini geliştirebilecekleri en iyi 15 iş yerine yer verdiği “Top Companies 2024” listesini açıkladı. Yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca Türkiye de listede yer alma başarısı gösteren şirketlerden biri oldu.
 
LinkedIn verileriyle desteklenen metodoloji kapsamında, çalışanların nasıl terfi ettiklerine ve yeni becerileri nasıl edindiklerine odaklanılarak şirketlerdeki kariyer ilerlemelerinin farklı yönleri incelendi. Şirketler kariyer gelişimine etki eden ilerleme becerisi, yetenek gelişimi, şirket istikrarı, şirket dışı fırsatlar, şirketle ilişki, cinsiyet çeşitliliği, eğitim geçmişi ve ülke genelindeki çalışanların oranı şeklindeki sekiz temel unsura göre değerlendirildi.
 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “Yaşam boyu öğrenim kültürümüz kapsamında sağladığımız eğitimlerle, sunduğumuz tüm imkânlarla çalışanlarımızın yeteneklerini geliştiriyor ve kariyer yolculuklarında yanlarında yer alıyoruz. Bu yolculukta çalışanlarımızın memnuniyetini geri bildirim platformlarımız ve yıl içinde düzenlediğimiz anketlerle düzenli olarak takip ediyoruz. Türkiye'de çalışanların kariyerlerini geliştirmeleri için en iyi şirketler arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. LinkedIn Top Companies listesine seçilmemiz, çalışanlarımızın kariyerini önceliklendiren çalışma kültürümüzün ve değerlerimizin iş dünyasında tanınmasının bir göstergesi niteliğini taşıyor. Bu başarı aynı zamanda, çalışanlarımızın kariyerlerini ileriye taşımalarına yardımcı olmamızın ve çalışan deneyimine yatırım yapmamızın bir sonucu. Altı yıldır “Türkiye'nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi”nde yer alan ve son olarak geçtiğimiz yıl bulunduğumuz kategoride zirveye yerleşen bir şirket olarak, çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmeleri ve potansiyellerini tam olarak ortaya çıkarmaları için gerekli tüm kaynakları ve desteği sunmaya kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.