ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ - Hatay Gazetesi

ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

  • Eklenme Tarihi :21.05.2024 | 08:23
  • Muhabir :Haber Merkezi

ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

HATAY’IN Dörtyol ilçesinde sağlık çalışanlarına Anne sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi verildi. Dörtyol Devlet Hastanesi’nde verilen eğitime Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Arif Yeniçeri, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Tolga Alkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı İlhami Sönmez, Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Müjde Ocak katıldı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nejat Narlı, Hatay’da görevli Neonatoloji Uzmanları Cansu Sivrikaya Yıldırım, Can Akyıldız, Fatih Karaaslan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Mehmet Ali Yavuz, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Özge Karagöz Güler, Burcu Ungan Turhan, Diyetisyen Saliha Sellum eğitimci ve doktor, hemşire ve ebeden oluşan 30 kişi katılım gösterdi. Gerek eğitim yönünden, gerek eğlence yönünden katılımcılar dolu dolu 3 gün geçirdi.

Bu eğitim programı, emzirme danışmanlarının ihtiyaç duyduğu temel bilgi ve becerileri kazanmalarına, anne ve bebeklerin emzirme sürecini desteklemelerine olanak tanımak amacıyla tasarlandığını belirten İl Sağlık Müdürlüğü, “Programımız, katılımcılara emzirme sürecinde karşılaşabilecekleri çeşitli durumlar hakkında derinlemesine bilgi sunacak ve onları etkili bir şekilde rehberlik yapabilecekleri konusunda yetkinleştirecektir.” dedi.